Domácí prostředí nepomohlo, hra byla vyrovnaná, chleba se lámal v úspěšných koncovkách. Na nohejbalových kurtech za vyškovským zimním stadionem se v sobotu odpoledne odehrával důležitý nohejbalový duel. Domácí Orel Vyškov se v něm pokoušel potrápit favorita utkání Šacung ve čtvrtfinále letošní extraligy.

Ani jeden z protivníků nemohl nastoupit v optimální sestavě. Vyškovské mužstvo muselo řešit problémy se sestavou. Jan Šlézar totiž v létě přestoupil do Kroměříže a na předzápasovém tréninku se zranil Petr Zemánek. Do sestavy byli tedy povolání hráči B týmu Petr Müller a Miroslav Osička.

„Šacung také nebyl kompletní, chyběl jim Babka, ale zase hosty posílil Březina. My jsme museli improvizovat, hlavně díky absenci Petra Zemánka. Soupeř je kvalitní tým a určitě čeká, že sem jede pro výhru,“ vyhlásil domácí kapitán Jan Kaděra.

Play-off se hraje pouze na pět vítězných zápasů, aby se předešlo remízám, takže trenéři mohou vybírat z více možných variant ke každému zápasu. Jednu z nich využil Šacung, když prakticky obětoval svou první dvojici a proti domácím Procházkovi s Milanem Kaděrou nasadil nikterak silný pár. Ten Vyškovští ve dvou rychlých setech smetli ze hřiště v poměru 10:2 a 10:7.

V druhém střetnutí dvojic nestačil Jan Kaděra s Petrem Müllerem na hostující zástupce Kalase s Řehákem. Rozhodující byl fakt, že za stavu 9:9 vystihl Karas technický kraťas Müllerovi a hosté vedli. Druhé dějství se už odehrávalo jasně v režii Šacungu a ten tak srovnal.

V duelu trojic měli jasně navrch hosté. Reprezentační sestava Kalas, Doubrava, Řehák nemá žádnou značnou slabinu a Šacung se ujal vedení v zápase 2:1.

Vše ale z pohledu Orla napravil další souboj. Měl sice podobný průběh, ale v opačném obsazení. Vyškovští Jan Kaděra, Gryc a Martin Müller eliminovali smečaře Březinu, potenciální trumf hostů, a neproměňovali útoky. „V prvních dvou dvojicích a dvou trojicích jsme se soupeřem o body podělili rovným dílem. Předpokládalo se, že nejdůležitější budou třetí dvojice a singl,“ přiblížil Kaděra.

A jeho slova se také potvrdila. V dvojicích nastoupili za Vyškov smečaři Martin Müller s Grycem. Útočně vybavení nohejbalisté se hostům vyrovnali na příjmu a nahrávce, ale několik školáckých chyb v obraně je stálo možnost naklonit štěstí na stranu domácích, i když ve druhém setu měli na dosah vyrovnání za stavu 9:7 pro Vyškov.

Šacung poprvé v zápase vedl 3:2 a rozdíl ve skóre měl smazat singl v podání Jana Kaděry. Ten nechal Doubravu v prvním setu hrát a servisem ho zaháněl daleko od sítě, což se mu dařilo. Po výhře 10:2 se zdálo, že singl bude jasnou záležitostí. Doubrava ale změnil taktiku a vynutil si třetí set. V něm vedl Vyškov 7:5, Doubravovi ale pomohlo prasátko a to ho nastartovalo k obratu. Na dvojzápasové vedení 4:2 už nohejbalisté z Moravy nezareagovali a Šacung zvítězil v poměru 5:2.

„V našich řadách chybělo více nadšení a odhodlání. Klíčové bylo páté a šesté utkání, které ale nakonec vyhrál soupeř,“ zhodnotil Kaděra.

Ručník do ringu ovšem rozhodně neháže. „Pokud se nám podaří v příštím utkání v Praze tyto zápasy zvládnout, myslím, že vyhrajeme. Šacung je doma silný a my jsme outsideři, ale o to volněji můžeme hrát,“ dodal.