Ve čtvrtfinále extraligy minulý týden neuspěli, zklamání ale rychle vystřídal historický klubový úspěch. Nohejbalový oddíl NK-94 Orel Vyškov vyslal o víkendu své dva zástupce do Litomyšle, aby se pokusili prosadit na Mistrovství České republiky dvojic.

Martin Müller a Luboš Gryc splnili úkol do puntíku, když se silné konkurence dvaceti párů mimo jiné z Modřic, Šacungu či Karlových Varů nezalekli a titul byl na dosah.

Na Svitavsko odjížděli vyškovští borci s respektem před soupeři. „I když se nám v sezóně příliš nedařilo, máme dobrou zkušenost s jednorázovými soutěžemi. Konkurence byla vysoká, takže naše cíle byli skromnější. Ve skrytu duše jsme ale doufali, že by se mohlo něco podařit,“ přiblížil své pocity Müller.

V základní skupině se Vyškov utkal s Modřicemi A, Čakovicemi B a Čelákovicemi. Hned z prvního zápasu s favorizovanými Modřicemi si mladí Orli odnesli krutou porážku 10:3 a 10:3. V druhém střetnutí proti Čakovickým sokům drželi vyškovští krok až do dramatické koncovky, kde ale uspěl soupeř. Ten taky ukořistil druhou sadu a vyhrál.

Po dvou poměrně vysokých prohrách musel Vyškov pro postup ze skupiny porazit Čelákovice, a to se také v poměru 10:7 a 10:9 povedlo. Play-off tak Vyškovu neuteklo.

V prvním kole vyřazovacích bojů je čekali hráči Děčína. Müller s Grycem ale oproti duelů v základní skupině doslova excelovali, uhlídali technického Krestu a první dějství získali 10:4. Poté Děčín s dávkou štěstí vyrovnal a rozhodující sada dospěla až do stavu 9:9. Vyškovští ale zakončili poslední míč přesně a vyřadili tak Děčín.

„Za Děčín nastoupila dvojice Tirpák, Kresta a nadělali nám opravdu problémy. I tak je to hratelný a pro nás vyrovnaný protivník, který se dá porazit. To jsme teď dokázali,“ radoval se Müller.

O postup do semifinále se Orli utkali s týmem Břví v sestavě Chytra, Průcha. Vyškovští borci vlétli do utkání po hlavě a od začátku diktovali tempo, když stoprocentní byli zejména v obraně. To vše znamenalo vítězství 10:6 a 10:7.

Vstupenka do finále se mohla dostat do rukou Vyškova jen přes překvapení turnaje, vedoucím týmem první ligy Bělou. Vyškov byl lepším týmem, vyhrál první set a ve druhém vedl 8:6. Dvě nevynucené chyby ale způsobily, že přišel na řadu třetí set. Ten opět dospěl do stavu 9:9 a nadšení Vyškova propuko v okamžiku, kdy reprezentant Kop zasmečoval několik centimetrů do autu.

„Tyhle turnaje jsou kromě výkonu i o maličkostech. My jsme měli poměrně hratelné soupeře, zlepšovali se, dvakrát jsme navíc postoupili těsně, takže štěstí,“ vysvětlil Müller.

S kým akci začínali, s tím také Orli vše zakončili. Vyškov se v souboji o zlato utkal opět s Modřicemi v sestavě Bubniak, Plachý. Ti dominovali a získali titul ve dvou setech. Martin Müller s Lubošem Grycem se mohli radovat ze stříbra a ocenění vícemistrů republiky