Místním pořadatelům se povedla úctyhodná věc, ve dvou halách se odehraje osmatřicáté mistrovství České republiky v nohejbale dvojic mužů, jenž bude spojeno s tradičním soubojem O pohár města Vyškova.


„Není to jednoduché, musíte projít výběrovým řízením a splnit spoustu kritérií týkající se financí, organizačního zázemí, podpory médií a podobně,“ vysvětlil ředitel turnaje Petr Skřejpek. On sám se svými spolupracovníky si tak možnosti uspořádat šampionát velmi cení. „Snažíme se o to už několik let a povedlo se, je to pro nás velká čest,“ říká.


Kvalitní nohejbalové zápasy se uskuteční hned na dvou místech. Nelítostné boje o postup do vyřazovací části svedou soupeři ve čtyřech základních skupinách, když dvě z nich se odehrají v hale Za parkem a dějištěm zbylých dvou budou prostory u Základní školy Purkyňova. Tam pak proběhnou i závěrečné boje o medaile.


O tom, že se na vyškovských palubovkách představí mistři nohejbalového umění, není pochyb. „Přihlásili se úplně všechny extraligové týmy, a to pokaždé alespoň se dvěmi formacemi, někdy i s třemi. Chybět bude snad několik známých jmen minulosti, která působí v nižších soutěžích, ale je jasné, že se bude na co dívat,“ uvedl Skřejpek.


Ten nebude působit jen v roli přihlížejícího, ale sám se zapojí do bitev o vytoužený titul. Ačkoli ovšem bydlí v dějišti mistrovství, paradoxně však neoblékne dres domácího oddílu. Se spoluhráčem Kopem reprezentuje Modřice, kam před dvěma lety přestoupil. Přesto oddíl NK 94 Orel Vyškov bude mít svá želízka v ohni. Největší naděje domácí vkládají do obhájců stříbrného kovu Martina Müllera a Luboše Gryce. Bez šancí ale nejsou ani páry Petr Zemánek s Janem Kaděrou, respektive Milan Kaděra s Jakubem Klaudym.


A kde hledat top favority? Těch je podle slov ředitele celá řada nejen proto, že při akcích tohoto typu nebývá nouze o překvapení. „Loni vyhráli modřičtí Plachý s Bubniakem, který přijede s novým parťákem Pelikánem a znovu chce uspět. Sílu bude mít dvojice Šacungu Benešov Kalas s Řehákem a domácí se budou chtít určitě ukázat v tom nejlepším světle,“ podotkl Skřejpek.


Vše vypukne na jmenovaných místech už tuto sobotu od půl deváté dopoledne. Play off pak odstartuje v půl čtvrté odpoledne. Úvodní podání souboje o bronz je plánováno už pod dohledem kamer České televize na pět minut před šestou hodinou, finále pak o půl hodiny později.


Kdo se nakonec bude radovat z prvenství, tak bude jasné v sobotu podvečer. Uvidíme, zda domácí dokráčí opět po roce až pod vrchol či ještě výše. „Nebude to jednoduché, s Lubošem toho spolu nemáme v poslední době moc natrénováno, ale na druhou stranu v jednorázových soutěžích míváme štěstí a pomoci by mohlo i domácí prostředí,“ říká majitel loňské druhé příčky Martin Müller.