„Aktivně se tomuto sportu věnuji už sedm let. Od počátku jsem členem nohejbalového klubu 94 Orel Vyškov. V šestnácti letech jsem poprvé okusil zápasovou atmosféru, když jsem jako nejmladší hráč hrál druhou ligu. V ní jsem působil ještě dva roky a pak následoval postup do první ligy, ve které jsme soutěžili tři roky. Poté jsme se vyhoupli do nejvyšší soutěže v České republice, do extraligy,“ přibližuje Petr svůj vývoj v klubu .

Jeho trenérem byl od počátku vždy někdo ze starších a zkušenějších hráčů. Před třemi roky přišel do jejich týmu bývalý kouč reprezentace České republiky Aleš Opravil, který jim dopomohl k postupu do již zmiňované extraligy a také se v této náročné soutěži udržet.

„Bohužel minulý rok se stal trenérem dorostenecké reprezentace České republiky, a proto nás nemůže dál trénovat. Letos se tedy připravujeme na zápasy sami,“ svěřuje se mladý sportovec.

Tréninkům se věnuje vždy dvakrát týdně po dvou hodinách. V týmu Petr působí jako nahrávač i jako polař. Jeho nejoblíbenějším úderem je pata za blok nebo smeč do levé lajny ven z kurtu.

Pravidelně se s týmem účastní nejrůznějších zápasů, kterými jsou Český pohár, dále také mezinárodní turnaj a samozřejmě i různé tuzemské soutěže.

Za svoje největší úspěchy považuje stříbrnou a bronzovou medaili z poháru Českého nohejbalového svazu dvojic ve Vyškově z letošního a loňského roku. Na tomto turnaji se představují mezinárodní celky a nejlepší česká extraligová družstva.

„Mezi další úspěchy pak patří druhé a třetí místo na mistrovství České republiky dorostu a bronz ve dvojicích na celorepublikovém mistrovství,“ vypráví Zemánek.

Nejvíce Petra na tomto sportu baví právě turnaje, kde se setkává s přáteli. Vidí v nich také možnost vycestovat do ciziny, ale na druhou stranu mu sport zabírá hodně času, který by rád trávil s přítelkyní.

„Pocity odehrávající se po nějakém vítězství se neodvíjí od toho, jestli vyhraji nebo prohraji, ale spíše od toho, jaký podám ve hře výkon. Když porazím slabšího soupeře, ale průměrným výkonem, nejsem spokojen tak, jako když podám dobrý výkon se silnějším protihráčem a prohraji,“ přibližuje své pocity po vítězství.

Ve svém volném čase se kromě nohejbalu věnuje také dalším sportům, kterým je beach volejbal nebo hraje tenis či pingpong. Za svůj sportovní vzor považuje slovenského reprezentanta a několikanásobného mistra světa v nohejbale Martina Perunu.

„Nohejbalu se chci věnovat i nadále, ale chtěl bych si zkusit zahrát za nějaký jiný tým, kde by bylo větší nadšení a lepší zázemí, které právě Vyškovu v posledních letech chybí,“ tvrdí na závěr Petr Zemánek.