Mistrovství republiky trojic v Karlových Varech. To byl jediný bod programu kompletní nohejbalové špičky na sobotu. Brzy ráno zamířil do západních Čech také Martin Müller, sportovec Vyškova pro loňský rok, který už koketoval i s reprezentací. V barvách Modřic bojoval o další zářez na pažbu svých nohejbalových úspěchů. Müllera doplnili Pospíšil, Topinka a později také náhradník Rosenberk.

Nejprve tým Sokol SDS Exmost Modřice B musel projít pětičlennou základní skupinou. Se zajištěním si jednoho z dvou postupových míst neměl problémy, když přehrál vyslance Žatce B, Vsetína, Benešova C a nestačil jen na Čakovice, i když výrazně - ve dvou setech shodně 10:5.

Turnajový pavouk dal jeho tým ve čtvrtfinále dohromady s benešovskou trojicí Ešner, Kalas a Řehák. A konalo se drama do posledního míče. V prvním setu „Müllerovci“ odvrátili dva setboly a vyhráli, ve druhém zase nevyužili mečbol a hrála se třetí sada. V ní se rozhodovalo až za stavu 9:9, kdy Pospíšil zablokoval Ešnera.

Šťastný postup do semifinále se ale rázem otočil ve zklamání. Druhé vzájemné utkání proti Čakovicím ve složení Mrákava, Petřina, Pachman se zlomilo už v úvodním dějství, kdy Modřičtí vedli 8:6, ale pak přišla v nohejbalu dost nevídaná věc: Mrákavovo eso. „Blokař mi stínil, nic jsem přes něj neviděl. Najednou přilétl balón a já ho už nestihl. Byl to pro ně velký impuls a už to nepustili,“ přiznal Müller. Soupeř vyhrál ve dvou setech, druhý dokonce 10:5.

O tom, že vyškovskému nohejbalistovi se na krku houpat bronz nebude, rozhodla jednoduchá porážka proti klubovým kolegům Modřice A dvakrát 10:5. Novými šampióny se stal Šacung VHS Benešov B, ve složení Doubrava, Holub, Stejskal a Klika.

MČR trojic
1. Šacung VHS Benešov B , 2. Čakovice A, 3. Modřice A, 4. Modřice B (Pospíšil, Topinka, Martin Müller, Rosenberk)