Pořadatelství turnaje se ujal společně s Českým nohejbalovým svazem také NK 94 Orel Vyškov. Čtyřiadvacet dvojic rozdělených do osmi skupin po třech se v základní části soutěže utkalo s každým soupeřem ve skupině a hrály na dva sety. První nejlepší ze skupiny postoupili rovnou do osmifinále. Po něm následovalo čtvrt finále, semifinále a následný souboj o první místo.

Za Vyškov hrající dvojice ve složení Petr Müller a Milan Kaděra vypadla v osmifinále poté, co podlehla čakovickému soupeři. „Prohráli jsme s extraligovým týmem, neměl jsem moc natrénované a protihráče se nám nepodařilo udolat,“ zhodnotil svůj výkon Petr Müller. O poznání lépe se však vedlo jeho bratrovi, Martinu Müllerovi, který společně s Lubošem Grycem vybojovali zlato. Čtvrtý nejoblíbenější sportovec Vyškova za uplynulý rok se svým spoluhráčem startovali za tým Modřice B. Favoritem mistrovství bylo duo Šacungu Benešov, které však překvapivě vypadlo se Vsetínem, který obsadil druhé místo. Bronz patřil Modřicím A.

„Vítězství jsme nečekali, šli jsme do toho s tím, že budeme rádi, když postoupíme ze skupiny a v k.o. systému se dostaneme co nejdál, neměli jsme moc natrénované. Bylo to pro nás velké překvapení,“ sdělil své dojmy jeden z vítězů Martin Müller. „Nejtěžší soupeř pro nás byly Modřice C, se kterými jsme hráli o postup do čtvrtfinále. Prohrávali jsme 8:5, ale dokázali jsme otočit skóre a nakonec zvítězili těsně 9:10,“ dodal.

Ředitele turnaje a také hráče jednoho z modřických týmů Petra Skřejpka Müllerovo a Grycovo vítězství příliš nepřekvapilo. „Tato dvojice má své herní kvality. Martin byl dvakrát vicemistrem republiky ve dvojicích mužů a před tím také juniorským mistrem,“ informoval Skřejpek.

Všechny hráče při jejich výkonech povzbuzovalo početné obecenstvo fanoušků, které došlo podpořit právě svoje oblíbence.