Začalo se od 0:3

V druholigovém utkání, které otevřelo odvetnou část soutěže, byli na kurtu Sokola I Prostějov opravdu blízko vítězství. Byť mu nahrály i jiné, než ryze herní záležitosti. „Prostějov nás buďto těžce podcenil, nebo si myslel, že v pěti nás lehounce porazí. Takže domácích hráčů bylo pět, šestý hráč došel na nástup, mužstvo musí nastoupit v šesti hráčích, jinak se utkání kontumuje, ale po nástupu sundal dres a odešel. Prostějov tak hrál v pěti hráčích a tři zápasy musel kontumovat, takže jsme tři bodíky dostali zadarmo," popisuje zápasovou předehru hrající vedoucí mužstva Roman Dlabka.

Potřebné ostatní body si ale hosté museli uhrát na hřišti. A začali výborně. Šišma s Fronkem a Šikl s Hiclem vyhráli hned první dvě dvojice, takže se třemi kontumačními body měli brzy jistý bod. „Přes bojovnost celého mužstva jsme nedokázali ten šestý bod udělat a tím pádem zvítězit v celém utkání. Proto byli někteří kluci po utkání zklamaní, že jsme nevyužili příležitosti a nevyhráli. Já za sebe mohu říci, že soupeř hrál kvalitní, velmi dobrý nohejbal a i v pěti mohl zvítězit," sportovně uznal Dlabka.

Chyběl šestý krok

K šestému bodu byla blízko hned následující trojice. Prostějov postavil nejsilnější sestavu a rovněž Holubice daly svoji první trojku (Šikl, Hicl, Havránek). Až do stavu 7:6 pro hosty byl zápas v jejich režii. Poté po dvou zbytečných chybách se set otočil a Prostějov si ho už podržel. Druhý set byl od začátku v režii domácích a ti ho také vyhráli a s ním zápas trojic. V singlu pak Fronk prohrál těsně 1:2. Poté si Prostějov jistě uhrál svoji první trojici. Za celkového stavu 3:5 přišly na řadu hlavní dvojice s velkou nadějí pro Holubice.

„Jenže nám vůbec nevyšly. Jakoby přišla nesoustředěnost, trochu netrpělivost, křečovitá snaha rychle rozhodnout. Jen pro obrázek. V poslední dvojici ve druhém setu vedly Holubice (Šišma, Fronk, střídající Sladký) již 5:0, přesto ještě set ztratily 6:10. To by se prostě stávat nemělo. A tyto výkyvy nás ještě stále dělí od týmů z vyšších pater tabulky.Takže teď řešíme, jestli je bod zisk nebo ztráta. To se asi ukáže až na konci soutěže. Ale byli bychom strašně neradi, kdyby se kluci z Prostějova nedali opět dohromady a rozdávali body i jiným týmům," řekl kapitán mužstva Michal Šikl.

II. liga

Prostějov – Holubice 5:5

Sestava Holubic: Šikl, Hicl, Dlabka, Fronk, Pospíšil, Havránek, Borek, Sladký, Šišma, Feifer.

Další výsledky: Modřice B – Orlová 6:4, Mnichovo Hradiště 5:5, Peklo nad Zdobnicí – Bedřichov 1:6.

Tabulka:

1. Modřice B 9 7 1 1 50:24 15
2. Plazy 10 7 1 2 51:34 15
3. Prostějov 8 4 3 1 39:33 11
4. Mnichovo Hr. 8 3 2 3 38:36 8
5. Bedřichov 8 3 2 3 31:34 8
6. Peklo n. Zd. 8 2 1 5 30:39 5
7. Holubice 8 1 3 4 28:41 5
8. Orlová 9 0 1 8 27:53 1

Příští kolo: Holubice – Modřice B (sobota 2. června, 10.00).