Pro špatné počasí se zápas po dohodě obou týmů přesunul z venkovního kurtu do haly. Klub z Železného Brodu je druhým nováčkem soutěže a mnoho informací o něm domácí neměli. Že to bude trochu „divoké“ a jako na houpačce naznačil už první zápas první dvojice s mladíčkem Františkem Dlabkou a zkušeným Malcem. Skóre se dostalo na devítky a soupeř lacino bodoval po taktické chybě v domácí obraně. Další dva sety ale už byly plně v režii Holubic. Tři sety domácí potřebovali k výhře ještě dvakrát, ale skóre bylo vyrovnané nebo se otáčelo i v několika dalších dílčích duelech.

II. liga
R.U.M. NK Holubice
– TJ Koberovská sportovní 6:0
Sety: 12:3. Diváků: 25.
Jednotlivé zápasy (sestavy): Malec, F. Dlabka – Buriánek, Srbek 2:1 (9:10, 10:7, 10:8), Příhoda, Šišma – Šich, Vondra 2:0 (10:9 , 10:6), Malec, Sušil, Nevrlý / Šišma – M. Buriánek, J. Buriánek, Srbek 2:1 (10:5, 5:10, 10:9), Hicl, Feichtinger, F. Dlabka / Příhoda – Novák, Šich, Vondra 2:1 (8:10, 10:3, 10:9), Feichtinger, Sušil – J. Buriánek, Novák 2:0 (10:7, 10:4), Příhoda – Srbek 2:0 (10:4, 10:9).
1. Zbečník         2  2  0  0  12:2  4
2. Holubice        2  2  0  0  12:4  4
3. Přerov           2  1  1  0  11:6  3
4. Postřelmov    2  0  1  1  9:11  1
5. Kober.  sport. 2  0  0  2  2:12  0
6. Znojmo          2  0  0  2  1:12  0
Příští zápas: Holubice – Sokol Zbečník, neděle 16. 4. (14.00).

„Souboj prvních trojic - Malec, Sušil, Nevrlý a střídající - Šišma byl jako den a noc. První set jasně za námi, druhý úplně stejně za hosty. Na zkrácený set jsme změnili rozestavění a na devítkách ukončil zápas Šišma smečí kolem bloku,“ naznačil domácí trenér Richard Laťák, že celý zápas nebyl tak jednoduchý, jak napovídá konečný stav, tenisovou mluvou řečeno, kanárek.

V následujícím souboji druhých trojic - Hicl, Feichtinger, F. Dlabka / Příhoda - byli hosté asi neblíže k možnému zvratu vývoje zápasu. První set vyhráli, druhý patřil domácím. Ve třetím byli hosté jeden balón od výhry (9:6), ale závěr vzal do své režie zkušený Josef Hicl a domácí trojka zápas otočila.

„My jsme opět postrádali elitní dvojici Pelikán - Bubniak, ale za to se po dlouhé době vrátil Feichtinger. Soupeř byl pro nás velká neznámá, a to se potvrdilo v průběhu celého utkání. Osobně jsem něco takového čekal. Dnes nám to vyhrály zkušenosti a naše široká soupiska. V neděli nás čeká Zbečník, který nás loni jako jediný tým dvakrát porazil, tak jim máme co vracet,“ zestručnil hodnocení utkání trenér Holubic.