Nohejbalistům Holubic se začátek krajského přeboru povedl na jedničku. Po prvním hracím víkendu, kdy měli volno, nadělili debakl 6:1 okresním rivalům z Vyškova a minulou sobotu zopakovali stejně příznivé skóre i proti Útěchovu.

Úvod krajské soutěže tak zatím probíhá hlavně v jejich režii. „Začátek sezony se povedl perfektně, zatím vládne herní i výsledková spokojenost. Sestavu máme více méně kompletní, je flexibilní, vždy se prostřídá sedm, osm hráčů, ale bez problémů. Z naší strany jsou to slušné výkony,“ konstatoval hrající vedoucí holubického oddílu Roman Dlabka.

Domácí šestka ve složení Michal Šikl, Jaroslav Fronk, Lukáš Havránek, Petr Čepera, Radek Šišma a právě Roman Dlabka dala v sobotu Útěchovu pramálo nadějí na nějaký bodový zisk. Zaváhání Holubických přišlo jen v jednom utkání trojic, které zvládli „až“ ve třetím setu, a v poslední dvojici, v níž Havránek s Fronkem podlehli soupeřům ve třetí sadě 9:10. Ve všech ostatních bitvách domácí jasně kralovali a znovu si zvýšili sebevědomí. „Útěchov mě nepřekvapil ani nezklamal, hráli takový trochu nerozehraný nohejbal, zdálo se mi, jako by se teprve seznamovali s venkovním prostředím. Od nás to byla vcelku dobrá hra, i diváci se přišli podívat, myslím, že všichni dohromady prožili pěkné nohejbalové odpoledne,“ uzavřel sobotní utkání oddílový šéf.

Svým způsobem přispívá k dosavadním příjemným výkonům jeho družstva také Vyškov. Právě z něj totiž přišel před sezonou z Vyškova Radek Šišma a hned v prvních střetnutích potvrdil, že je posilou. „Musím říct, že je výborný po všech stránkách, perfektní kluk do party, vynikající člověk osobně i herně,“ chválil Dlabka.

Nic však není rozhodnuto, letošní ročník krajského přeboru je pořád v plenkách a pokračuje už další víkend. Holubice vyzvou znovu s výhodou domácího prostředí Modřice, přesněji řečeno tým z Brněnska s označením D. „Přihlásili se nově. Co vím, tak to jsou mladí dorostenci. Dá se očekávat ledacos, neviděl jsem je ještě ani jednou, takže nemůžu soudit. Je to velká neznámá, ale pokud chceme přebor vyhrát, musíme umět porazit každého,“ prohlásil holubický lodivod.