„Nejlepším výsledkem historie byl už samotný postup do semifinále. Účast ve finále je dalším rozšířeným bonusem. Nastoupíme proti béčku Karlových Varů, které bude silné, ale i my bychom měli mít dost dobrou sestavu, takže bez šancí na postup rozhodně nejsme,“ zdůraznil vedoucí mužstva a klubu Roman Dlabka.

II. liga
Semifinále - 2. zápas:
Avia Čakovice B
– R.U.M. Holubice 5:4
Sety: 12:11. Stav série: 1:1. Sestava - jednotlivé zápasy:
Strejček, Kanda / Macurek – Pelikán, Malec 1:2 (-9, 9, -8).
Macurek, Kalous – Feichtinfer, Fr. Dlabka 1:2 (-9, 9, -9).
Strejček, Kanda, Kopáček – Pelikán, Feichtinger, Příhoda 0:2 (-9, -4).
Macurek, Kalous, Suchý / Katz – Malec, Hicl, Fr. Dlabka 2:0 (9, 9).
Kopecký – Příhoda 2:1 (-9, 4, 8).
Strejček, Kanda, Macurek / Kopecký – Malec, Hicl, Fr. Dlabka 2:1 (6, -6, 6).
Macurek, Kalous, Suchý / Katz – Pelikán, Feichtinger, Příhoda 0:2 (-7, -4).
Strejček, Kanda – Laťák, Feichtinger / Příhoda 2:0 (4, 8).
Macurek, Kalous – Pelikán, Malec 2:1 (9, -7, 7).

3. zápas:
Čakovice B – Holubice 2:5
Sety: 4:11. Konečný stav série: 1:2. Sestava - jednotlivé zápasy:
Macurek, Kalous / Kopecký – Pelikán, Bubniak 0:2 (-6, -7).
Strejček, Kanda – Feichtinger, Příhoda 0:2 (-6, -5).
Macurek, Kalous, Katz / Kopecký – Pelikán, Feichtinger, Příhoda 0:2 (-5, -7).
Strejček, Kanda, Kopáček – Malec, Hicl, Sušil / Bubniak 2:1 (-9, 8, 8).
Kopecký – Příhoda 2:0 (7, 6).
Kalous, Suchý, Katz / Kopecký – Hicl, Bubniak, Sušil 0:2 (-4, -3).
Strejček, Kanda – Pelikán, Laťák / Příhoda 0:2 (-5, -7).

Před startem druholigového play-off trenér Richard Laťák naznačoval, že v optimální sestavě mohou jeho svěřenci dokráčet hodně vysoko. Měl pravdu. V Praze nastoupili i oba prvoligoví veteráni a exmistři světa Petr Bubniak a Radek Pelikán. Pelikán odehrál oba zápasy, Bubniak nastoupil v rozhodujícím.

Komplikaci v podobě třetího rozhodujícího zápasu si Holubičtí asi mohli odpustit. V první odvetě vedli už 3:0 a stačilo jim tedy vyhrát dva zápasy. Jenže ani domácí nejsou žádnými nohejbalovými začátečníky a podařilo se jim vyrovnat a i když hosté šli opět do vedení na 4:3, tak poslední slova měli Pražané.

„Sobotní utkání to byla nohejbalová bitva se vším všudy. Vstoupili jsme do utkáni skvěle. Potom nám nevyšla trojka a singl, které jsme měli dobře rozehrané ale nedotáhli jsme koncovky setů. Naše elitní trojka pak sice vyhrála a dala nám mečbol, ale v závěru nám došla síla ve dvojicích a soupeř nás porazil,“ popsal Dlabka průběh prvního zápasu.

K nedělnímu utkání dorazil i Bubniak a právě on s Pelikánem drželi klíč k postupu. Zápas se vyvíjel podobně jako sobotní. Hosté vedli 3:0, pak to po prohře trojice a singlu bylo 3:2. Hostům pak opět skvěle zaúřadovala trojice s Bubniakem, která soupeři povolila jenom sedm míčů. Mečbol tentokrát už elitní trojka v čele s výborně hrajícím Pelikánem proměnila v postup.

„Jsme ve finále, je to obrovská radost. Jsme výborná parta kterou, táhnou dva »mladíci« Pelikán s Bubniakem. Kluci z Čakovic hráli výborný nohejbal a utkání se nesla v přátelském, kamarádském duchu,“ chválil i soupeře Dlabka starší.

Finále bude rozehráno v sobotu v Karlových Karech, odveta a případný třetí zápas jsou na programu v Holubicích v sobotu 23. a případně tedy v neděli 24. září. Vítěz II. ligy postoupí přímo, poražený finalista dostane šanci se sedmým týmem první ligy. Ten vyjde z baráže play-out.