Stalo se tak již dvě kola před koncem základní části, když Holubičtí doma oplatili i s úroky porážku týmu z Bělé. V konečné tabulce jim už nikdo druhé postupové místo vzít nemůže.

Poslední kolo před prázdninovou přestávkou vyšlo i druhému zástupci Vyškovska v soutěži Rozvízu-Slovan Ivanovice na Hané. Ten porazil sokoly z Prštného stejným rozdílem jako u nich v prvním zápase 6:2.

Z Bělé se v květnu Holubičtí vrátili smutní po prohře 4:6. Na domácí půdě ale dali rychle najevo, kdo je pánem kurtu. Hostům dovolili jediný bod, a to až za téměř rozhodnutého stavu 4:0. „Bělá k nám dojela v šesti lidech. Myslím si že jsme měli zápas zcela pod kontrolou. Jenom mně s Radkem Šišmou nevyšla třetí dvojka, ve které jsem za stavu 9:9 ve třetím setu zablokoval soupeře, ale jeho spoluhráč blok vybral a následně proměnil útok. Takže nám trošku nám chybělo štěstíčko. Škoda, ale i tak je to paráda. Dvě kola před koncem postupujeme do baráže. Mám obrovskou radost. Je to další historický úspěch a vůbec se toho slova nebojím," i přes utrpěnou porážku v zápase spokojeně hodnotil hrající vedoucí družstva Roman Dlabka.

Dva body ze šesti vítězných zápasů udělala první trojice Bubniak-Žitnák-Konupka, po bodu přidaly dvojky Bubniak-Feichtinger, Žitňák-Konupka, trojice Šikl-Feichtinger-Šišma a Bubniak v siglu. Nutno zdůraznit, že všechna vítězství byla bez ztráty setu.

Podle slov kapitána a trenéra týmu Michala Šikla je na plánování cílů pro baráž brzo. Ale na přednostech mužstva, které je do baráže dovedly, budou samozřejmě stavět i nadále. „Ze začátku nám to moc nešlo. Bylo to takové rozhárané, nepřesná hra. Ale postupem času jsme se dali do herní pohody a ta se nás drží doposud. Za úspěchem toho všeho je především výborná parta. Hrajeme sice o body, ale hlavně se nohejbalem všichni bavíme. Dokážeme se navzájem podpořit, takže postup je dílem celého kolektivu," zdůraznil.

V domácí prostředí ovšem Holubičtí těžili i z velké podpory diváků. „Chodí jich mnohem víc než jinde. Klaním se jim, protože nevím, jak bych jim mohl víc poděkovat. Já sám zažívám něco, co jsem si myslel, že v životě nikdy nezažiju. S trochou nadsázky můžu říct, vyprodaný holubický stadion. Na každém zápase kolem padesáti lidí, kteří vás povzbuzují a ženou vás za vítězstvím," rozplýval se Dlabka.

Opět bez Zemánka

I na Rozvízu se hrálo před slušnou diváckou kulisou a většina přítomných neměla pochyb o domácím vítězství. Ivanovickým sice opět chyběla největší opora Petr Zemánek, ale ostatní dokázali, že umějí hrát i bez něj. „Byl to takový standardní zápas. Nechci říct, že nějaký těžký, ale jednoduchý také ne. Hlavně proto, že jsme zase hráli jen v šesti lidech. Potěšil mě hlavně výkon mladého Martina Deutsche. Se mnou hrál výborně v plonkovní dvojce, v trojce pak výborně nahrával. Určitě mu to může zvednout sebevědomí do dalších zápasů. A silný i bez Zemánka máme singl v Martinu Šamalíkovi. Takže jsme to nakonec zvládli v pohodě," chválil hrající trenér Dušan Trnka.

Obecně tým opět stavěl na tradičně silných dvojících. Obě porážky utrpěl v trojkách, ale podle Trnky spíše díky vlastním chybám, než že by je soupeř nějak přehrával. Body Ivanovic: Indra-Dvorský, Gürtler-Šamalík, Gürtler-M.Deutsch-Trnka, Trnka-M. Deutsch, singl Šamalík, Šamalík-Indra-Dvorský.

Druhá nohejbalová liga má nyní přestávku a bude pokračovat až v posledním srpnovém a prvním zářijovém víkendu závěrečnými dvěma koly. Holubice pojedou do Třebíče a do Modřic. Ivanovice do Vsetína a soutěž zakončí doma se Zbečníkem. „Protože už klesnout nemůžeme a modřické béčko si asi prvenství vzít nenechá, zahrají si v posledních dvou kolech hráči, kteří v průběhu sezony nedostávali tolik příležitostí. Volno na stavbu domku dostane Petr Bubniak. Ale do baráže určitě půjdeme s tím nejlepším, co máme. Tedy pokud se nám vyhnou zranění," sdělil Dlabka.

Ivanovičtí věří, že v závěru potvrdí své dosavadní výborné postavení. „Do soutěže jsme šli s cílem skončit v horní polovině tabulky. Rýsuje se to dobře a se třetím místem by byla maximální spokojenost. Pokud budeme kompletní, tak bychom je měli bez problémů uhrát," naznačil plány Trnka.

II. liga

12. kolo:

R.U.M. NK Holubice – SK Bělá 6:1

Průběh: 4:0, 4:1, 6:1.

Sestava: Žitňák, Bubniak, Feichtinger, Šišma, Šikl, Dlabka, Havránek, Fronk, Konupka.

NK Rozvíz-Slovan Ivanovice na Hané – Sokol Zlín-Prštné 6:2

Průběh: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2 ,6:2.

Sestava: Gürtler, P. Deutsch, M. Deutsch, Šamalík, Dvorský, Indra, Trnka.

Další výsledky: Sokol Zbečník – CLIMAX Vsetín B 4:6, Sokol SDS EXMOST Modřice B – Sokol Třebíč 6:2.

Tabulka:

1. Modřice B 12 11 0 1 67:29 22
2. Holubice 12 9 1 2 66:31 19
3. Ivanovice 12 7 0 5 54:49 14
4. Bělá 12 6 1 5 56:56 13
5. Zbečník 12 5 2 5 53:53 12
6. Třebíč 12 4 1 7 45:54 9
7. Vsetín B 12 3 0 9 37:63 6
8. Prštné 12 0 1 11 28:71 1
13. kolo: Třebíč – Holubice, sobota 29. 8. (14.00). Vsetín B – Ivanovice na Hané, neděle 30. 8. (10.00).