Nejprve se týmy musely přesunout z venkovního hřiště do haly ZŠ Hovězí, protože antuka byla po deštích příliš měkká. Domácí pár Mikula – Kurka tam poměrně hladce získal první bod výhrou nad dvojicí Pacejka – Šišma.

A pak přišla spanilá jízda hostů. Stav srovnala druhá dvojka Bubniak – Feichtinger. Výhry slavily obě trojice Žitňák – Bubniak – Krejsek a Pacejka – Šikl – Feichtinger. Výborně zahrála nepárová dvojka Šikl – Žitňák, která soupeři nedala žádnou šanci.

Všeobecně se čekalo, že pátý bod v singlu v pohodě připojí exmistr světa Petr Bubniak v zápase s Mikulou. „První set tomu nasvědčoval. Petr vyhrál jistě 10:7. Jenže ve druhé sadě se paní Štěstěna jasně přiklonila k soupeři, který pak lépe zvládl koncovku. Ve třetím setu, který se hraje od stavu 5:5, si dokonce pomohl prasátkem. Ale celkově to byl herně hezký zápas," řekl vedoucí hostujícího týmu Roman Dlabka.

Po následující šňůře domácích vítězství pak v posledním utkání celého programu stál před párem Pacejka – Šišma jednoznačný úkol. Za stavu 4:5 zachránit alespoň remízu. Povedlo se. „První set byl zcela v naší režii, naopak ve druhém nám nešel útok, nemohli jsme zabodovat. Proto jsem za stavu za 1:8 vystřídal Šišmu, aby si mohl odpočinout do třetího setu, což se vyplatilo. Šišma se vrátil a kluci to zvládli na jedničku. Celková remíza je vzhledem k vývoji utkání podle mého názoru spravedlivá. Mohlo to skončit jak vítězstvím soupeře, tak naším," shrnul Dlabka.

Zápas potvrdil, že i v této sezoně budou Holubičtí stavět především na síle kolektivu a kvalitním širším kádru. Ve Vsetíně totiž chyběli čtyři hráči: Havránek, Fronk, Procházka a posila z Ivanovic Šamalík.

II. liga – 1. kolo:
Climax Vsetín B – R.U.M. Holubice 5:5
Sestava: Krejsek, Šišma, Dlabka, Pacejka, Žitňák, Feichtinger, Bubniak, Šikl. 
Průběh skóre: 1:0, 1:4, 5:4, 5:5. 

Další výsledky: Drak Dalečín – Exmost Modřice B 2:6, Sokol Zbečník – SK Bělá 2:6, Šacung Benešov B – NK Dynín 6:3.
Příští kolo: Holubice – Dalečín, neděle 24. 4. (14.00).