Hosté coby druhý tým tabulky přijeli do Holubic sebevědomě. Domácí k zápasu naopak vzhlíželi s obavami. „Je nás málo a polovička jsou zranění hráči, takže to nevidím moc nadějně,“ hlásil před utkáním vedoucí týmu Roman Dlabka. Po zápasu se s uspokojením díval na ukazatel skóre, kde stál výsledek 6:3.

Začátek střetnutí na překvapení nevypadal. Na první bod sokolů ještě reagovali výhrou Marek Žitňák s Martinem Procházkou, ale pak šli Východočeši poměrně hladce do vedení 3:1 a plánovali brzký odjezd. Jenže domácí dvojice Josef Hicl – Michal Šikl zaskočila výrazně favorizovaný pár hostů a skóre srovnal jistou výhrou v singlu Petr Zemánek. Klíč k obratu zápasu byl na světě.

Doslova hřebík do zbečnické pak zarazila domácí trojice Hicl – Šikl - Feichtinger, která své vítězství korunovala výhrou 10:1 ve druhém setu. „Napevno jsme počítali s bodem z vložené dvojice. A měli jsme vést 2:0. Celý zápas se pak zlomil za stavu 3:3 po prohrané trojce. Tam jsme úplně odešli psychicky. Prohrát 1:10, to je nepřijatelné, a navíc je to naše silnější trojka. Pak kluci měli v další trojce míč na to, aby vyrovnali na 4:4, ale zase nezvládli koncovku. Zápas jsme si prohráli sami, přijeli jsme si alespoň pro bod, nemáme ho, takže jsme hodně zklamaní,“ netajil hrající vedoucí hostů Lukáš Vlach.

Viditelně rozhozené sokoly pak dorazili nadšeně hrající dvojice Procházka - Zemánek a Zemánek - Feichtinger. Skvělá šňůra pěti bodů za sebou. „Takový obrat v utkání nepamatuju, byl to krásný zápas. To, co jsme ztratili se Žďárem, kdy jsme vedli 5:1 a skončilo to 5:5, se tady nádherně vrátilo. Celý mančaft musím pochválit za bojovnost, protože to bylo těžké utkání. Jednotlivce zvlášť hodnotit nebudu, byl to kolektivní výkon (po krátké odmlce a s úsměvem) … postavený na Zemánkovi. Je to super výhra, se kterou, abych se přiznal, jsem vůbec nepočítal,“ neskrýval radost kapitán mužstva a hrající trenér Michal Šikl.

Po polovině soutěže jsou holubičtí na třetí příčce, která byla jejich předsezónním cílem. „Přesně zní hrát do čtvrtého místa a pokusit se o třetí. S loňskou sezonou jsme spokojení nebyli, protože jsme skončili předposlední. To bylo nejhorší umístění za celých sedm let, co jsme ve druhé lize. Tedy když nepočítám nováčkovskou sezonu. Proto jsme dost posílili, ale z těch nových hráčů někteří pro zranění nehrají. Navíc třeba Bubniak a Pacejka chybí z pracovních důvodů. V improvizované sestavě bude těžké třetí příčku udržet. Jsem přesvědčený, že v kompletním složení by to nebyl problém. Uvidíme, jak se kluci budou vracet po zraněních,“ naznačil plány mužstva Dlabka.

R.U.M. Holubice – Sokol Zbečník 6:3
Průběh: 0:1, 1:1, 1:3, 6:3. Sestava Holubic: Michal Šikl, Marek Žitňák, Josef Hicl, Petr Zemánek, Josef Feichtinger, Martin Procházka

1. Příšovice 6 4 1 1 31:23 9
2. Zbečník 6 3 1 2 30:22 7
3. Holubice 6 3 1 2 29:24 7
4. Čelákovice B 6 3 0 3 26:22 6
5. Vsetín B 5 2 1 2 22:24 5
6. Žďár n. S. 5 0 3 2 16:27 3
7. Pankrác 6 1 1 4 20:32 3
Příští kolo: Čelákovice B – Holubice, sobota 12. 5. (9.30).