Do Holubic přijel Slavoj Vrdy, který zatím nezískal ani bod, naopak domácí R.U.M. stále živí šanci na postup do play off, kam se po čtrnáctém kole podívají první dva týmy tabulky. Navíc měl favorit mnohem silnější sestavu než v minulém prohraném zápase v Prostějově. A tak hned od začátku začal střádat bodíky a hostům povolil jen čestný za prakticky rozhodnutého stavu 4:0. „Dárci" byli v zápase třetích dvojic Dlabka s Konupkou. „Mrzí nás jen porážka jako taková, jinak to na nic nemá vliv. Celkově jsme spokojení. Náš zápas byl velmi vyrovnaný, v rozhodujícím setu jsme prohráli o dva míče," konstatoval hrající vedoucí mužstva Roman Dlabka.

Holubicím tentokrát chyběli jen dva hráči. Hicl pro pracovní vytíženost a Fronk má zlomenou kůstku v zápěstí. Ale se sestavou si trenér proti outsiderovi hlavu nelámal ani nijak netaktizoval. „Postavili jsme to tak, aby si všichni hráči v utkání zahráli a po porážce v Prostějově jsme si opět vychutnali radost z vítězství," upřesnil hrající kouč Michal Šikl.

Ivanovičtí to měli v Bělé mnohem těžší, ale do poloviny utkání byli favorizovaným domácím víc než důstojným soupeřem a průběžně i vedli. Po první prohrané dvojici dostaly Rozvíz do vedení dvojice Gürtler – P. Deutsch a trojka Šamalík – Nováček – Kábela. Na průběžný stav 3:3 pak ještě dorovnával Šamalík v singlu, bohužel, to bylo ze strany hostů vše. „V úvodních zápasech jsme místy měli i více hry. Od stavu 3:3 jsme sice stále hráli poměrně dobře v poli, ale útok byl neúčelný. Zdá se, že budeme muset víc zapracovat na zvýšení psychické odolnosti," naznačil další příčiny porážky hrající trenér Dušan Trnka.

V následujícím kole si oba okresní týmy mohou vzájemně vypomoci, i když v případě Ivanovic by to bylo velké překvapení. Rozvíz hostí horkého aspiranta na play off Čelákovice. Holubice zase mohou „podržet" největšího konkurenta v Ivanovicích v boji o únik z baráže, která čeká poslední dvě družstva.

II. liga – skupina B 10. kolo:

R.U.M. NK Holubice – Slavoj Vrdy 6:1

Sestava: Žitňák, Bubniak, Krejsek, Šikl, Dlabka, Havránek, Konupka, Pacejka, Šišma.

SK Bělá – NK Rozvíz-Slovan Ivanovice n. H. 6:3

Sestava: Gürtler, Němec, P. Deutsch, M. Deutsch, Trnka, Šamalík, Nováček, Kábela, Indra.

Další výsledky:

Slavia Orlová – Sokol Třebíč 6:3, Spartak Čelákovice – Sokol I Prostějov 6:1.