MORAVSKÉ PRUSY A - BUČOVICE 4:3

Sety: 9:8. Sestavy: David Chujac, Vejmola, Pekařík, Kupčík, Dostálek – Nevrlý, Kolaja, Bil, Horák, Landa, Šimčík.

Dohrávka sice neměla předem jasného favorita, ale než se hostující Bučovice rozkoukaly, prohrávaly 0:4 na zápasy a vypadalo na jasnou výhru domácích. Hosté se však dokázali zvednout a nakonec si za prohru 3:4 odvezli bod. „Musím vyzvednout soupeřova Davida Chujace, který hrál perfektně, dařilo se mu na útoku. My jsme, bohužel, vůbec nechytili začátek utkání, což rozhodlo,“ konstatoval vedoucí týmu Bučovic Zdeněk Nevrlý.

Tabulka:
1. Luleč             4   24:4 12
2. Ivanovice       4   21:7  9
3. Holubice B     3  12:9   6
4. Mor. Prusy A 4  12:16  5
5. Bučovice       3  12:10  4
6. Ježkovice      3    6:15  3
7. Hlubočany    4    9:19  3
8. Mor. Prusy B  3   3:18  0
9. Holubice A zatím nehrály
Program 6. kola – neděle 13. 6.: Moravské Prusy A – Moravské Prusy B, (9.00), Holubice A – Ježkovice, Holubice B – Ivanovice n. H., Bučovice – Luleč (10.00).

LULEČ - HOLUBICE B 5:2

Sety: 12:6. Sestavy: Hofer, Müller, Deutsch, Vlach, Kroutilík - Fendrichová, Šišma, Pavlíček, František Dlabka, Zach, Hrdina.

V zápase z programu 5. kola se utkaly zatím neporažené týmy. Prestižní duel v krásném prostředí na kurtech v Lulči u Libuše lépe zvládl favorizovaný domácí tým, vedený zkušeným Martinem Müllerem. Domácí začali velmi dobře. V prvním zápase porazila dvojice Deutsch, Kroutilík Pavlíčka se Zachem. V druhé dvojici Müller, Hofer až ve třetím setu 10:9 porazili Šišmu s Františkem Dlabkou. Hráči Lulče pak ovládli i následující trojici a vloženou dvojici a vedli 4:0 na zápasy. V druhé trojici nastoupil Müller, Hofer, Vlach proti hostující Fendrichové, Hrdinovi, Šišmovi. V koncovce třetího setu vyhrály Holubice a snížily na 4:1. Hosté se pak snažili vybojovat alespoň bod, ale chyběla jim přesnost v koncovce, a tak všechny tři body a vedení v tabulce zůstaly v Lulči.

„Musím spoluhráče pochválit za dlouhodobě stabilní výkony. Počítali jsme s tím, že Holubice přijedou v silné sestavě a právě první dvě dvojice rozhodnou o celém průběhu. Ty se nám podařilo vyhrát a jít do dvoubodového vedení. Následná trojice ve složení Deutsch, Hofer Kroutilík a alternující Vlach, dokázala otočit nepříznivé utkání, kdy prohrávala 2:7 a dokonala obrat na 10:7 a tím psychicky nalomila soupeře. Celkový zlom přišel ve vložené dvojce ve složení Deutsch, Vlach, kdy hlavně Vlach svým defenzivním stylem hry, dovedl dvojici do vítězného konce a tím i zajištění. Z hostů bych jmenovitě vyzdvihl Františka Dlabku, jeho progres je famózní a je radost se na něho dívat,“ chválil zkušený několikanásobný mistr republiky Martin Müller.

„Jsem rád, že jsme byli důstojným soupeřem pro tak kvalitní tým jako je Luleč. Čtyři zápasy skončily za stavu 10:9 ve třetím setu a my bojovali až do konce. Suprově zahrál náš talentovaný František Dlabka,“ připojil pochvalu věkem ještě žáka Radek Šišma z poraženého družstva.

NK Luleč je staronový tým, jenž loni startoval pod názvem NK Hasiči a hostoval na hřišti Moravských Prus.

„Kapacitní důvody nás donutily hledat si na sezonu 2021 nové zázemí a tím se stalo hřiště u Libuše v Lulči. Po domluvě se starostou Adamem Majchrákem jsme založili nový klub NK Luleč a těší nás podpora obce. Určitě v Lulči vytvoříme novou nohejbalovou základnu. Novým hráčem je ivanovický legionář Petr Deutsch, který svým stylem hry posílí ofenzivní řadu,“ dodal Müller.