V posledním utkání základní části soutěže už neměli co ztratit ani získat, ale že dopadnou tak mizerně, to si Holubičtí asi nepředstavovali. Postup do kvalifikace o první ligu už měli v kapse, ale půjdou do ní s kanárkem od lídra soutěže, modřického béčka. Pikantní na tom je, že na domácím hřišti porazili rezervu dlouholetého extraligového lídra rovněž 6:0.

Bubniak chyběl

Do Modřic ale odjeli bez své zraněné jedničky Petra Bubniaka. „Petr nám samozřejmě moc chyběl, ale výsledek nechceme pitvat, soupeř nám prostě porážku oplatil stejnou mincí. Nám vyšlo všechno doma, jim zase teď. Jinak u nás vládne spokojenost. Jsme poprvé v play-off a náležitě si to chceme užít. Je to pro nás ta pověstná třešnička na dortu a jsme připraveni se o první ligu sportovně porvat," zdůraznil hrající vedoucí mužstva Roman Dlabka.

Ve II. lize nohejbalu zvítězil Rozvíz Slovan Ivanovice na Hané nad Sokolem Zbečník 6:2.

Semifinále baráže o postup do druhé nejvyšší soutěže sehrají první a druhý tým obou druholigových skupin. Hraje se na dva vítězné zápasy a v případě nerozhodného stavu by výhodu domácího prostředí měli vítězové skupin. Začíná se už v sobotu a Holubice nastoupí proti vítězi áčka Mnichovu Hradišti na jeho hřišti. Odveta se bude hrát v neděli 20. září ve 14.00 v Holubicích. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Modřice B a Sokol Horažďovice. Do první ligy postoupí jen vítěz finále.

Bohužel Holubičtí o ně budou opět hrát bez své jedničky Bubniaka. „To je jediná komplikace, protože Petr je náš absolutně klíčový hráč. Bylo to vidět v posledních dvou zápasech a nechybí jen na hřišti, ale i na lavičce. On dovede uplatnit své veliké zkušenosti, umí kluky uklidnit i vyhecovat. Ale jinak jdeme s otevřeným hledím a věříme si. Soupeře v podstatě známe, tedy pokud se přes prázdniny někým neposílil. My uvažujeme o tom, že bychom pozvali Josefa Hicla, který je stále naším hráčem. On by výrazně zvýšil údernost dvojek i trojek," sdělil kapitán týmu Michal Šikl.

Exmistra světa Bubniaka neúčast v kvalifikaci samozřejmě velice mrzí, ale nedokáže odhadnout, jak dlouho bude léčení jeho zraněné achilovky trvat. „Doktor to odhaduje tak na pět týdnů, ale může to být méně i víc. Takže si musím přát, aby kluci nějak přelezli přes semifinále a abych se mezi tím uzdravil," konstatoval Bubniak.

Ve II. lize nohejbalu zvítězil Rozvíz Slovan Ivanovice na Hané nad Sokolem Zbečník 6:2.

Už samotná premiérová účast v baráži je velkou motivací holubického týmu. Zvyšují ji i zprávy z tábora vítěze moravské skupiny, který ještě není rozhodnutý, zda by v případě vítězství v baráži skutečně postoupil. „Ještě jsme se o tom nebavili, ale určitě vše podřídíme potřebám A mužstva. Takže v tuto chvíli je situace otevřená," sdělil trenér modřického áčka Petr Gulda, který sledoval poslední utkání své rezervy s Holubicemi a hladkým průběhem byl překvapený. „Výhru jsem očekával, ale ne 6:0. Kdyby hrál Petr Bubniak, byl by zápas určitě vyrovnanější," potvrdil Bubniakovu roli v týmu.

Už před posledním zvoněním měli splněný předsezonní cíl i Ivanovičtí. Se Zbečníkem tak hrající trenér Dušan Trnka mohl trochu ulevit tahounu celé sezony a kapitánovi mužstva Petru Zemánkovi, který nastoupil jen do dvou dílčích zápasů. Přesto nebylo o vítězství týmu z Rozvízu pochyb. „Do zápasu jsme nastoupili kompletní a ve velké pohodě. Byli jsme silnější i šťastnější v koncovkách, i těch vypjatých. Vyzdvihl bych bojovný výkon Dvorského s Vejmolou i přístup celého týmu," chválil spokojený kouč.

II. liga – 14. kolo:

Sokol Modřice B - R.U.M. Holubice 6:0

Sestava: Krejsek, Havránek, Šišma, Konupka, Pacejka, Žitnák, Feichtinger, Fronk, Havránek

Rozvíz Slovan Ivanovice na Hané – Sokol Zbečník 6:2

Sestava: P. Deutsch, Zemánek, M. Deutsch, Šamalík, Dvorský, Vejmola, Indra. Průběh: 3:0, 3:2, 6:2

Konečná tabulka základní části:

1. Modřice B 14 13 0 1 79:33 26
2. Holubice 14 9 1 4 68:43 19
3. Ivanovice 14 9 0 5 66:55 18
4. Bělá 14 7 1 6 66:63 15
5. Zbečník 14 5 3 6 60:64 13
6. Třebíč 14 5 1 8 52:62 11
7. Vsetín B 14 4 0 10 47:71 8
8. Prštné 14 0 2 12 35:82 2