V letošním roce startuje jen devět týmů, z loňské „sestavy“ chybějí Zelená Hora a jeden tým Bučovic, který to zkouší v krajském přeboru. Dva kluby změnily působiště i název. Dědice budou nově hrát v Hlubočanech a Hasiči Vyškov v Lulči. Pozměnil se bodový systém. Nově získá vítěz tři body místo dvou. Těsná výhra 4:3 bude pro vítěze znamenat zisk dvou a pro poraženého jednoho bodu. Titul obhajují Holubice A. Stříbro loni získali Hasiči Vyškov, kteří jako Luleč zatím pokračují bez ztráty bodu. Bronz loni patřil béčku Holubic.

Výsledky 4. kola :

MOR. PRUSY A - IVANOVICE N. H. 5:2

Mor. Prusy A: Chujac David, Vejmola, Pekařík, Kupčík, Dostálek.

Ivanovice: Indra, Trnka, Samuel Guttler, Radoš.

Vyrovnaný zápas nakonec jasně vyhrál domácí tým nad poměrně silným týmem Ivanovic.

Pořadí:
1. Luleč     3 záp.  (19:2)  9 b.
2. Ivanovice    4    (21:7)  9
3. Holubice B   2    (10:4)  6
4. Bučovice      2    (8:6)   3
5. Mor. Prusy A 3   (8:13)  3
6. Ježkovice     3   (6:15)  3
7. Hlubočany    4    (9:19) 3
8. Mor. Prusy B 3   (3:18)  0
Holubice A ještě nehrály.

Program 5. kola – pátek 4. 6.: Luleč - Holubice B (17.00), Ivanovice - Holubice A (17.30). Neděle 6. 6.: Mor. Prusy B - Bučovice (9.00), Ježkovice – Mor. Prusy A (10.00).

HOLUBICE B - BUČOVICE 5:2

Holubice B: Fendrichová, Šišma, František Dlabka, Roman Dlabka, Hrdina, Pavlíček, Sušil.

Bučovice: Nevrlý, Kolaja, Šimčík, Horáček, Bil.

Hned od začátku bylo vidět, že domácí nechtějí nechat nic náhodě. V prvních zápasech dominovali a vytvořili si náskok 3:0. Až ve třetí dvojici získali první bod hosté, ale holubické béčko si zápas zkušeně pohlídalo.

„Dnes bych vyzdvihl Tomáše Hrdinu a Romanu Fendrichovou. V první trojici se Tomášovi dařilo na útoku i bloku a Romana v obou trojkách měla silné podání a přesnou nahrávku. Je vidět, že některým hráčům pomáhá předzápasové soustředění,“ komentoval výsledek Roman Dlabka z domácího družstva.

HLUBOČANY - JEŽKOVICE 7:0

Hlubočany: Zeman, Rak, Podaný, Kosek, Šmetka.

Ježkovice: Hynšt, Blahut, Kudlička, Svoboda

Loňský tým Dědic si našel nové zázemí v krásném sportovním areálu v Hlubočanech. Složený tým Hlubočany-Dědice, který by se chtěl držet v klidné polovině tabulky, se po třech porážkách radoval z prvních bodů.

„Děláme moc chyb a hru musíme zlepšit. Věříme, že nás tyhle body nakopnou do dalších zápasů a budeme pokračovat v získávání dalších,“ poznamenal vedoucí domácího týmu Libor Zeman.

HOLUBICE A - LULEČ odloženo.