Klubové „áčko“ Orla Vyškov má sezonu nejvyšší české soutěže za sebou. A nebude na ni vzpomínat nejlépe. V základní části nevyhrálo jediný zápas, když si připsalo jediný bod za remízu s Čakovicemi. Stejný soupeř ho porazil v sérii takzvaného play-out, Vyškov se dostal do baráže s vítězem první ligy Děčínem a první říjnový víkend vysoko prohrál první domácí duel.

Protože se hraje na dvě vítězná střetnutí, stál před ním jasný a hodně nelehký úkol: zmátořit se a dvakrát Severočechy přehrát. „Doma jsme to nezvládli, takže s velkým nadšením jsme tam nejeli. Bylo potřeba zase změnit nasazení hráčů, oproti minulému týdnu jsme se rozhodli pro dvě vyrovnané trojice,“ uvedl kapitán domácích Jan Kaděra. Sobotním hostům komplikoval situaci i fakt, že stoprocentně fit se necítila opora týmu Martin Müller. „Měl natažené vazy a do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli pojede a bude hrát,“ dodal.

Černé mraky se ale nad vyškovským klubem v úvodu rozplynuly. První, dle nasazení párů tak trochu očekávaný bod sice putoval na stranu Děčína, ale pak začali kralovat hosté. V druhé dvojici vyrovnali a vyhráli také klíčové duely vzájemného střetu z před dvou týdnů, oba souboje trojic, když všech šest vyškovských statečných, tedy bratři Jan a Milan Kaděrové, sourozenci Petr a Martin Müllerové, Luboš Gryc a Petr Haluza zvládli své úkoly. A když další bitva dvojic opět vyzněla ve prospěch Vyškovských, skóre mělo podobu 1:4 a Orlům chyběl jediný bod, aby si vynutili třetí rozhodující zápas příští týden na svém hřišti.

Ale jakoby měl konec sezony dokumentovat dojmy Vyškova z celé sezony, začalo se i tentokrát vše sypat jako domeček z karet. Nejprve prohrál Jan Kaděra v singlu proti absolutní jedničce celého barážového klání, děčínskému Josefu Tirpákovi, a ani zbylé dvě dvojice a jedna trojice neudělaly Vyškovu žádnou radost. V nervydrásajícím a fyzicky i psychicky extrémně náročném duelu Děčín nakonec vyhrál 5:4. „Je to škoda, nebyli jsme daleko výhry. Na druhou stranu, upřímně, v tomto taktickém střetu by zase Děčín měl u nás výhodu nasazování, a jak se ukázalo, to je moc důležité. Co se dá dělat, nezachránili jsme to,“ litoval Kaděra. Vyškovští tak extraligovou elitu opouštějí.