Nohejbal na Vyškovsku se momentálně pohybuje v úplně jiných výkonnostních hladinách. Individuálně ještě okres svá želízka v ohni má, Martin Müller, bratři Kaděrovi a ostatní. Ti už se ovšem prosazují v dresech jiných klubů, zatímco Vyškov se snaží hájit dobré jméno klubu v právě začínajícím krajském přeboru. Ovšem i v něm se nepočítá mezi favority, na rozdíl od Holubic.

Okresní rival si podmanil krajské soupeření v loňské sezoně a byl jen kousek od druholigové příslušnosti. „V kvalifikaci o postup, kde hrají vítězové několika krajů, jsme skončili druzí a to bylo na přímý postup málo. Zbyla na nás dodatečná kvalifikace, protože nakonec bylo jedno místo navíc. Ale ani to nevyšlo,“ zavzpomínal hráč a vedoucí oddílu Roman Dlabka.

Letos jsou v Holubicích v určování sezónních plánů opatrnější. Také proto, že soupiska klubu se dočkala značných změn. „Jsem v tipování obezřetnější, polovička starších hráčů skončila, takže jsme omladili. Byli bychom samozřejmě rádi, kdyby se povedlo kraj vyhrát a znovu jsme si vyzkoušeli kvalifikaci, ale potrápit nás může kdokoli, Vyškov, Útěchov, je to otevřené, míč je kulatý,“ připomněl Dlabka.

Ještě daleko méně hýří optimismem Vyškovští. „Nohejbal tady jde dolů, i v okresním přeboru to není žádná sláva. V krajském přeboru více méně nemáme žádné ambice. Budeme se snažit dostat do play off, abychom si zahráli i na podzim, ale to je tak všechno,“ nepřeceňoval možnosti mužstva jeho šéf Petr Haluza. Do vyřazovacích bitev se nepodívá jen poslední celek základní části hrané systémem dvakrát každý s každým.

I ve vyškovském klubu nezůstal v hráčském složení kámen na kameni. „Hrajeme v úplně jiné sestavě než loni, čtyři hráči ze základu jsou pryč. Radek Šišma odešel na hostování do Holubic a ostatní skončili,“ objasnil. A podle toho také dlouhodobý souboj jihomoravských družstev začal.

Z prvních dvou kol Haluza se spoluhráči nevytěžil ani bod. Útěchovu doma spolu podlehli 3:4, výlet do Holubic jim zhořkl po porážce 1:6. „Úvod se hodně nepodařil. Hodně nám chyběl právě Radek Šišma, je to kvalitní hráč. Musíme se zlepšit,“ hodnotil. Vyškov měl v sobotu hrát proti Modřicím C, ovšem tento duel je o týden odložen.

Holubičtí ale hrát budou, v sobotu od desíti dopoledne přivítají už zmíněný Útěchov. „Chceme vyhrát, jako vždy. Prý jim taky někdo odešel, zase je tam někdo nový, uvidíme, co a jak. Cíl je vyhrát, když se prohraje, tak se prohraje,“ vyhýbal se prognózám Dlabka.

Základní skupiny se odehrají do letních prázdnin, po nich pak přijde vrchol sezony, tedy play off hrané vždy na dvouzápasové semifinále a finále.

Krajský přebor

Účastníci:

NK 94 Orel Vyškov, NK Holubice, TJ Útěchov Brno A, TJ Sokol SDS Exmost Modřice C, TJ Sokol SDS Exmost Modřice D.

Víkendový program:

Sobota, 10.00 hodin:

Holubice – Útěchov