O bronz si to Holubičtí rozdali v domácí hale. A tým se musel obejít bez Martina Navrátila a dlouhodobě zraněného Ivoše Duchoně. B tým nastoupil bez Tomáše Hrdiny a dlouhodobě zraněného Marka Žitňáka. 

Holubice A - Holubice B 3:4 (7:8)

Sestava A: Malec, Havránek, Zavadil, Soukup. Sestava B: Dlabka Roman, Dlabka František, Šišma, Fendrichová, Fronk, Sušil, Pavlíček, Zach.

V první dvojce nastoupili Soukup se Zavadilem proti Šišmovi se Zachem. Po velice těsném prvním setu (9:10) měli „hosté“ ve druhém přesnější útok a zvítězili - 0:1. Ve druhém zápase dvojek si Malec a Havránek poradili s dvojicí Sušil, Pavlíček, kteří hledali těžko recept na dobře hrající domácí tým – 1:1. První trojice Malec, Havránek, Zavadil přehrála trojku Fendrichová, Zach, Šišma, když prohrávala v prvním setu 5:8, ale zvládla zápas otočit a nakonec vyhrát - 2:1.

Konečné pořadí KP:
1. Holubice, 2. Bučovice, 3. Znojmo, 4. Modřice C, 5. Jevišovka.

Konečná tabulka OP:

1. Luleč            8  41:15  21
2. Ivanovice      8  40:16  20
3. Holubice B     8  34:22  15
4. Mor. Prusy A 8  34:22 15
5. Holubice A 8  34:22  14
6. Bučovice        8  31:25  13
7. Hlub.-Dědice  8  19:37    6
8. Ježkovice       8   10:46   3
9. Mor. Prusy B   8    9:47   2

Vložená dvojice Malec, Soukup proti Šišmovi a s dvanáctiletým reprezentantem Františkem Dlabkou byla hodně důležitá vzhledem k výsledku celého zápasu. Utkání bylo vyrovnané, ale nakonec po těsném boji urvali výhru hosté - 2:2. Druhé trojky si zkušeně pohlídali hosté a ujali se vedení 2:3.

Odvetné dvojice slibovaly velké drama a domácí museli vyhrát, aby mohli stále myslet na konečné třetí místo v soutěži. Hostům nevycházela mezihra a to domácí následně využili a zaslouženě vyhráli svoji dvojici 3:3. Zápas gradoval posledním utkáním dvojic, kde Zavadil a Soukup čelili zkušenému Romanu Dlabkovi a Ondřeji Pavlíčkovi. Přesto, že domácí hráli dobře, tak dva body za vítězství si odnesli hosté a tím si zajistili konečné třetí místo v soutěži.

„Jsem rád že jsme mohli poslední zápas odehrát s vyvrcholením soutěže u nás v hale. Bohužel letošní sezona byla u nás poznamenaná nemocí a zraněním. Stabilní Ivo Duchoň pro zranění musel vynechat většinu sezony. Přes zimu se dáme dohromady a těšíme se na příští ročník,“ poznamenal vedoucí áčka Lukáš Malec.

„Dnes bylo utkání náročné, krásné a velice těsné. Moc klukům děkuji, že mě berou mezi sebe, můžu s nimi hrát a být součástí tak skvělé party jakou máme u nás v týmu,“ radovala se nejen z vítězství hráčka hostů Romana Fendrichová.

Průběh okresního přeboru zhodnotil předseda okresního nohejbalového svazu Libor Zeman:

„První dvě příčky celkem s přehledem obsadila mužstva sestavená okolo bývalých ligových hráčů z Vyškova Martina Müllera a Petra Zemánka. Vítězství patří mančaftu reprezentujícímu Luleč. O jeden bod méně a druhé místo berou kluci z Ivanovic na Hané. Bronz získali borci z Holubic B, kteří mají také ligové zkušenosti. Uplynulý ročník byl opět poznamenán covidovou situací, tak jsme soutěž odehráli jednokolově s tím, že v podzimní části plánujeme uspořádat turnaj trojic „O přeborníka okresu“. Ten by se měl uskutečnit v Holubicích. Pokud mohu hodnotit sezonu, myslím, že bylo k vidění mnoho kvalitních soubojů. Dokonce se ozývají názory, že naše okresní soutěž má lepší kvalitu než krajská, což je potěšující. Také musím zmínit letní - prázdninový turnaj, který jsme uspořádali v Lulči. Ten byl krásným doplněním sezony, kde si kluci hrající na okresní úrovni mohli zahrát i proti světovým šampiónům. Teď už nás čekají chladné zimní dny, tak se přesuneme do hal, kde budeme ladit formu na příští ročník.“

Ve finále krajského přeboru se utkaly týmy Holubic a Bučovic. Zkušenější Holubice sokoly porazily jasně 6:1. Vítězové hráli v sestavě: Roman Dlabka, František Dlabka, Šišma, Malec, Sušil, Zavadil. Sokol Bučovice: Kolaja, Nevrlý, Osička, Jelínek, Landa, Juřena.