Při absenci Radka Pelikána a nečekaně i Michala Ošance musel domácí trenér Richard Laťák narychlo míchat se sestavou. Ale hosté z Kralovic u Plzně na tom byli ještě hůř. Dojeli pouze v šesti lidech, a to se jim brzy nevyplatilo. Hned v prvním zápase dvojic totiž Jakub Kopejtko špatně došlápl a potrhal si vazy v kotníku. Hosté proto museli skrečovat dvě trojice.

II. liga – čtvrtfinále:
R.U.M. Holubice
– ČMS-SDH Hradecko 5:4
Jednotlivé zápasy/sestavy:
Feichtinger, Příhoda – Kopejtko, S. Kůsa/ Matyáš Smola 2:0 (3, 5).
Malec, Šišma – V. Kůsa, Milan Smola/Zrubec 1:2 (-6, 9, -8).
Malec, Hicl, Feichtinger – S. Kůsa, Matyáš Smola, Milan Smola 1:2 (3, -7, -9).
Příhoda – Milan Smola 0:2 (-6, -1).
Šišma, Sušil, Nykl – S. Kůsa, Matyáš Smola, Milan Smola 0:2 (-4, -8).
Hicl, Feichtinger – V. Kůsa, Milan Smola /Zrubec 2:1 (6, -3, 8).
Malec, Nykl – S. Kůsa, Matyáš Smola 2:0 (7, 6).
Dva zápasy trojic byly skrečovány ve prospěch Holubic.
Konečný stav série: 2:0.

Program semifinále – první zápas: Holubice – Čakovice B, neděle 3. 9. (14.00).
Odvety v Čakovicích, sobota 9. 9. (10.00) a případně i neděle 10. 9. (10.00).

Tu první dvojku sehráli Josef Feichtinger s Marianem Příhodou suverénně. Jenže pak přišly velké chvíle hostů. Jako by jim dva kontumačně ztracené body vůbec nevadily. V dalších zápasech utekli až na 1:4. Z poslední dvou jim stačilo získat jeden bod a muselo by se hrát i v neděli. Druholigové play-off je vypsáno na dva vítězné zápasy ze tří. Hosty táhl především zkušený Milan Smola.

„Vzhledem k tomu, že nám chyběla hlavní postava našeho mančaftu Radek Pelikán, museli hodně pozměnit sestavy a navíc před zápasem jsme měli problém se soupiskou. Pak strašně ovlivnilo celý zápas to zranění jejich hráče a myslím si, že ty dva kontumační výsledky nám paradoxně spíš ublížily. Asi jsme si mysleli, že už je to jasné, přestali se soustředit na hru a hráli jsme trochu laxně. Dělali jsme hrubé chyby, herní i taktické a nakonec to mohlo skončit i vítězstvím soupeře,“ připustil po zápase kouč Holubic.

Klíčovým počinem, že to tak neskončilo, byl výkon dvojice Josef Feichtinger-Josef Hicl, v předposledním utkání. V zápase plném zvratů udolali soupeře 2:1 a Lukáši Malcovi s Radkem Nyklem připravili mečbol. Ti jej využili mazácky a Simona Kůsu s Matyášem Smolou jasně přehráli.

„Tentokrát nikdo nepodal nějaký nadprůměrný výkon a uhráli jsme to spíš týmovým přístupem a zkušenostmi. Ani se mně to nechce hodnotit nebo rozebírat. Když to zestručním, tak jsme se tím zápasem v podstatě protrpěli. V semifinále máme Čakovice a je předpoklad, že bychom mohli být kompletní, nebo alespoň v silnější sestavě. Určitě s Radkem Pelikánem a možná i Petrem Bubniakem. Favority i tak budou Čakovice, ale myslím si, že v této sestavě jsou šance vyrovnané padesát na padesát,“ sdělil Laťák.

První semifinále se bude hrát v neděli v Holubicích, odveta a případný třetí zápas za týden v Čakovicích.