Termínová listina druhé ligy je proti jiným sportům neobvyklá. Osm týmů sice hraje každý s každým, ale dvanáct z celkových čtrnácti kol bylo na pořadu v jarní části. Důvodem je následné play off o postup do první ligy, které budou hrát dva nejlepší týmy české a moravské skupiny.

Základní část tedy na podzim „jen" dohraje zbývající dvě kola, protože o postupujících je rozhodnuto. O první ligu budou hrát Start Praha a Čakovice B. Holubice si ale vítězstvím nad sokoly z Řeporyjí vytvořily výbornou pozici pro uhájení současné a skvělé třetí pozice.

Další velkou motivací domácích v utkání s pražským týmem bylo oplatit jim těsnou porážku z jejich kurtu, po které si hosté navíc odváželi i trpkou pachuť křivdy. „Já si na rozhodčí normálně nikdy nestěžuju, ale tehdy to bylo opravdu moc divné. V rozhodujících momentech se sudí vždycky přiklonili na domácí stranu, i když body měly evidentně patřit nám," připomněl hrající vedoucí mužstva Roman Dlabka.

„Pomsta" byla sladká, i když samotný zápas tak jednoznačný, jak napovídá konečné skóre, určitě nebyl. Ze šesti dílčích zápasů se čtyřikrát hrálo na tři sety. Jen vítězství první dvojice Bubniak, Pacejka a první trojice Bubniak, Žitňák, Konupka se dají označit za hladká.

Dokonce i někdejší singlový mistr světa Petr Bubniak, v Holubicích hostující z mistrovských Modřic, ve své parádní disciplíně potřeboval na zlomení odporu soupeře třetí sadu (10:4, 9:10, 10:7). „Po jasně prohraném prvním setu on začal opravdu bojovat a hodně se zvedl. Obvykle to proti mně bývá naopak. Většinou cítím, že ze mě mají soupeři respekt, to je svazuje a hladce prohrávají. Takže nakonec jsem byl i rád, že mně nedal nic zadarmo. Zahrál jsem si dobře a myslím, že celkově to byl i dobrý zápas," kvitoval Bubniak.

Kromě zmiňovaných jmen dále pro družstvo bodovala dvojice Žitňák, Šišma, druhá trojice Dlabka, Pacejka, Šišma se střídajícím Fronkem a třetí dvojka Dlabka, Havránek, v níž alternoval Konupka. Z různých důvodů chyběli Hicl, Sladký a kapitán týmu Šikl. „U nás rozhodčí jako tradičně podali výborný výkon," uzavřel „příběh" z Řeporyjí spokojený Jaroslav Fronk. Vedoucí týmu zase chválil spoluhráče a diváky. „Vyzdvihl bych všechny hráče, jsme výborná parta, dokážeme si pomoct i poradit. Opět došlo hodně fanoušků, za což jim moc děkujeme, a myslím si, že si diváci přišli na své," dodal Dlabka.

Druhá liga znovu začne až sedmého září a pro Holubické hned klíčovým zápasem. Na domácím kurtu přivítají Slavii Orlová. Soutěž pak dohrají o týden později v Bedřichově. „Do play off už postoupit nemůžeme. Je to možná škoda, protože herně jsme na ně měli, ale v rozhodujících zápasech jsme nehráli kompletní. Například jen já z pracovních důvodů chyběl ve třech utkáních, která možná pro nás mohla dopadnou líp. Především tedy zápas v Čakovicích. Ale pořád je to tady stavěné hlavně tak, že výsledky nejsou zas tak důležité. Hlavně, abychom se nohejbalem bavili a pokud skončíme třetí, bude to navíc," ujistil Petr Bubniak a vlastně tak nepřímo oznámil holubické cíle pro podzimní „dohrávku".

II. liga

R.U.M. Holubice – Řeporyje 6:0

Tabulka po jarní části:

1. Start Praha 12 10 1 1 67:28 21
1. Čakovice B 12 9 2 1 67:36 20
3. Holubice 12 7 1 4 54:38 15
4. Orlová 12 6 1 5 52:44 13
5. Prostějov 12 5 2 5 50:52 12
6. Dynín 12 2 2 8 37:64 6
7. Bedřichov 12 2 1 9 33:62 5
8. Řeporyje 12 2 0 10 29:67 4