Naopak druhý zástupce Vyškovska ve třetí nejvyšší soutěži R.U.M. Holubice roli favorita potvrdil bezpečným vítězstvím ve Zlíně-Prštném.

Z malé vesničky u obce Luže na Chrudimsku přicestovalo na Rozvíz jen šest hráčů, navíc chyběla jednička týmu Petr. To ještě umocnilo představy domácích o jasném vítězství. Jenže než se Ivanovičtí v utkání rozkoukali, vedli hosté po úvodních dvou dvojicích 2:0. A to se rozhodně nečekalo. Zejména Petr Zemánek s Tomášem Gürtlerem nejsou zvyklí soupeřům pouštět body, ale tentokrát neuhráli ani set. „Po laxním výkonu obou našich dvojic se ukázalo, kde je realita," konstatoval hrající trenér Dušan Trnka.

Výsledkem bylo, že domácí už nenašli ten správný herní rytmus, a i když se snažili dotahovat skóre, museli nakonec překousnout porážku. Zlomovým momentem byly zápasy trojic. Zemánkova s Gürtlerem a P. Deutschem sice snížila na 1:2, ale Šamalíkova nedotáhla do konce dobře rozehranou koncovku. „Ve třetím setu jsme vedli 7:5 a vypadalo to nadějně. Jenže začalo pršet a zápas byl přerušen. Pauza nás značně přibrzdila, začali jsme chybovat a zápas jsme prohráli," přiznal Martin Šamalík.

Rozlet hostů pak zase přibrzdil Zemánek v singlu. Čekal se na obrat, který měla zajistit opět elitní Zemánkova trojka. Překvapivě ale nezvládla koncovku třetího setu a hosté si pak již celkové vítězství zkušeně pohlídali. Jedním z mála světlých momentů domácích hráčů byl obrat v utkání trojice Šamalík-Dvorský-Vejmola, která vybojovala třetí, ale bohužel i poslední ivanovický bod. „Prohráli jsme první set a po střídání Indry za Vejmolu od druhého setu jsme suverénně zápas otočili. Deka na nás pak definitivně padla, když naše první dvojice Zemanek-Gürtler prohrála i svůj druhý zápas. Nezvládli koncovku prvního setu. Druhý set si hosté pohlídali a zaslouženě odvezli všechny body. Doufám, že takový zápas jsme si vybrali nadlouho dopředu. Hráčům z Bělé gratuluju a fandím v dalších kolech," sportovně přijal porážku Martin Šamalík, tentokrát coby zástupce kapitána týmu.

Holubice vyhrály v Prštném stejným skóre, jako v domácím utkání. Sokolům povolili jediný bod, když za stavu 0:4 klopýtla dvojice Krejsek-Havránek. „Měl jsem z utkání trošku obavy, aby se to netahalo ve třech setech, protože u nás Zlín zahrál dobře. Navíc tady jsme byli jen v sedmi lidech. Ale nakonec to z naší strany proběhlo v pohodě. Soupeř ze začátku setů hodně kazil, takže nám to hodně ulehčil. Hráli jsme v klidu a nevyšla nám jenom třetí dvojka. Celkově to ve Zlíně byla taková pohodová atmosféra s pohodovými lidmi. Takže to bylo dobré i po lidské stránce," chválil spokojený vedoucí týmu Roman Dlabka.

Přestávka a derby

V jiném ohledu ovšem Holubičtí klidní nejsou a vítají krátkou, týdenní přestávku v soutěži. Tým totiž trápí větší marodka. V Prštném proto chyběli Konupka, kapitán družstva Šikl a Fronk, a pro pracovní povinnosti i Šišma. Navíc Bubniak dohrával se sebezapřením pro problémy se svalem.

A po přestávce přijde na řadu prestižní okresní derby s Ivanovicemi. „V tuto chvíli opravdu nelze odhadovat v jaké sestavě proti Ivanovicím nastoupíme, jsou to převážně svalová zranění, Šikl má problémy s tříslem. Bylo by škoda, kdybychom nemohli hrát kompletní," sdělil Dlabka.

Šest bodů Holubic postupně získali: dvojice Žitňák-Feichtinger, Bubniak-Pacejka, trojice Krejsek-Havránek-Feichtinger, Žitňák-Bubniak-Pacejka, Bubniak v singlu a poslední opět trojka Žitňák-Bubniak-Pacejka.

II. liga – 9. kolo:

Rozvíz-Slovan Ivanovice na Hané – SK Bělá 3:6

Průběh: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

Sestava: Zemánek, Gürtler, Šamalík, Dvorský, P. Deutsch, M. Deutsch, Vejmola, Trnka.

Sokol Zlín-Prštné – R.U.M. Holubice 1:6

Průběh: 0:4, 1:4, 1:6.

Sestava: Bubniak, Krejsek, Pacejka, Havránek, Žitňák, Feichtinger, Dlabka.

Další výsledky: Vsetín B – Modřice B 1:6, Zbečník – Třebíč 6:2.

Tabulka:

1. Modřice B 9 8 0 1 49:23 16
2. Holubice 9 7 0 2 49:24 14
3. Ivanovice 9 6 0 3 44:35 12
4. Zbečník 9 5 1 3 43:36 11
5. Bělá 9 5 1 3 45:40 11
6. Třebíč 9 2 1 6 31:44 5
7. Vsetín B 9 1 0 8 25:49 2
8. Prštné 9 0 1 8 18:53 1

Příští kolo: Holubice – Ivanovice na Hané, neděle 14. 6. (14.00).