Ve finále okresního přeboru Ivanovice porazily Holubice jen těsně dva ku jedné na zápasy, ale okresní primát jim určitě patří zaslouženě. Prosadili se totiž i na řadě dílčích turnajů. Na přeborech okresu v Moravských Prusích obsadila dvojice Pavel Indra a Richard Jičínský první místo a druhá dvojice Tomáš Gürtler a Petr Deutsch třetí místo. Cenné je také čtvrté místo na přeborech trojic a stejná příčka v extraligové konkurenci na silně obsazeném domácím turnaji O pohár města Ivanovice na Hané.

Titul je největším úspěchem

Do výčtu úspěchů patří i třetí místo na turnaji dvojic v Lulči, druhé místo na turnaji trojic v Břeclavi a druhé místo na turnaji trojic v Hulíně. „Vítězství v okresním přeboru ale bylo vrcholem naší činnosti. Navíc jsme soutěží prošli právě jen s tou jedinou porážkou od Holubic až ve finále,“ pochvaluje si Zdeněk Tangel, předseda nohejbalového klubu NK Rozvíz, který hraje pod hlavičkou TJ Slovan Ivanovice na Hané. O úspěch se zasloužili členové klubu Milan Svobodník, Petr Deutsch, Richard Jičínský, Dušan Trnka, Veronika Trnková, Dušan Vaculík, Pavel Indra ml., Tomáš Gürtler, Martin Radoš a Zdeněk Tangel.

Zajímavou postavou ze sestavy Rozvízu bezesporu je Richard Jičínský. Fotbalový kanonýr nastřílel v podzimní části okresního přeboru svým soupeřům osmadvacet branek ve čtrnácti utkáních. Úctyhodný průměr dva góly na jeden zápas. To vše v dresu Švábenic, ale coby mládežník si zahrál za tehdy kvalitní „líheň“ prvoligových Drnovic, Zbrojovku Brno a dokonce i za juniorku nejslavnějšího rakouského klubu Rapidu Vídeň. Přestože v nohejbalu je, jak jsme zmínili, okresním přeborníkem, ivanovickou nohejbalovou štaci bere spíš jako zpestření svého volného času. „Nohejbal hraju teprve rok. Určitě je to pro mě jen doplňkový sport. Hlavní váhu přikládám fotbalu. Ale tady v Ivanovicích je výborná parta a v zimě jsme hrávali v hale, což byl pro mě i dobrý trénink k udržení kondice. Ale musím přiznat, že já žádným velkým nohejbalistou nejsem. V Rozvízu jsou daleko lepší hráči. Starší i mladí. Já to hraju spíš tak fotbalově, uběhat pole a nějakou tu hlavičku. Dost mně pomohlo, že jsme celou zimu několikrát týdně chodili hrávat s Petrem Zemánkem a Martinem Müllerem. To jsou páni nohejbalisté a určitě i díky nim jdou mladí hráči v Ivanovicích rychleji výkonnostně nahoru,“ říká čtyřiadvacetiletý sportovec.

Nohejbal má v Ivanovicích dlouhou tradici, ale po asi patnáctileté odmlce se činnost znova rozběhla až v loňském roce. Na někdejší úspěchy současní hráči navázali loňským čtvrtým místem a letošním primátem v okresním přeboru. „Je nás tam ještě pár starších, co pamatujeme tu bývalou éru, ale mladí si u nás zahráli opravdu hodně. Ale my máme radost i z toho, že v letošním roce jsme svépomocí dokončili oplocení celého areálu, včetně vjezdové brány,“ zdůraznil Tangel.

O hráče mají zájem i ligové oddíly

Sportovní kvalita i základna navozují otázku, zda by opravdu nebylo od věci vstoupit do vyšších soutěží. „Zatím o tom neuvažujeme. V týmu je hodně hráčů velkého fotbalu a časově by oba sporty už asi nestíhali. Samozřejmě to není otázka jen sportovní, ale i ekonomická. Navíc přes zimu určitě dojde k pohybu v hráčském kádru i směrem ven. Za Zemánkem do Kroměříže asi odejde hrát druhou ligu Gürtler, Jičínský se asi bude věnovat jen fotbalu a rýsují se i další odchody,“ naznačil možné změny v kádru předseda klubu.

Okresní přebor v nohejbalu se drží tradice a stále se hraje na antuce pod širým nebem, což má neopakovatelné kouzlo. Areál ivanovického klubu je pro letní „verzi“ naprosto ideálním sportovištěm. „Je to bývalý hokejový stadionek a Rozvíz je původní název, který jsme chtěli zachovat,“ vysvětlil Tangel.