Hladká výhra nad Slavojem Vrdy (6:2) potvrzuje, že sebedůvěra ivanovického nováčka před při vstupu do soutěže byla oprávněná. Tedy vyjádření, že v kompletním složení nebude mít žádné problémy se záchranou. Zranění se týmu zatím vyhýbají a navíc přidává poctivou přípravu na každé utkání. „Myslím, že v přípravě jsme nic nepodcenili, ale stejně se nám začátek zápasu moc nepovedl. Naštěstí jsme si koncovky setů pohlídali. Takže až na drobná klopýtnutí jsme za vítězstvím šli docela sebevědomě," radoval se z vítězství hráč Martin Šamalík.

Hrající trenér Dušan Trnka doplnil konkrétnější důvody hladkého vítězství. „Důležitá byla výhra naší trojky Gürtler – Petr Deutsch – Trnka a navíc jsme si hodně vylepšili statistiku. Výborně zahrála i první dvojka Martin Deutsch – Němec," přidal k hodnocení kouč.

Hosté se sice v Ivanovicích ujali vedení, ale další bod jim domácí povolili až za stavu 5:1.

Zatímco v táboře NK Rozvíz panuje spokojenost, v Holubicích, které obhajují třetí místo, spíš velké zklamání. „Vzhledem k absenci čtyř hráčů bych před zápasem bod určitě bral. Ale podle průběhu jsme prostě měli vyhrát. Důvody vidím především v tom, že naše první trojice Žitňák – Pacejka – Hicl neuhrála ani bod. Na ně jsme hodně sázeli. Dále nám v předposlední dvojici z časových důvodů odjel Šišma a museli jsme improvizovat. A poslední dvojice Žitňák – Hicl i přes bojovný a obětavý výkon nedokázala proměnit své vedení 9:8 ve třetím setu ve vítězný bod," konstatoval vedoucí mužstva Roman Dlabka, s tím že jde už o druhou ztrátu bodu po sobě. V minulém kole Holubičtí prohráli doma s Čelákovicemi 4:6, když poslední zápas měli rozehraný na vítězství.

Týmu citelně chyběl Bubniak a Konupka, oba pro pracovní povinnosti, pro náhlé zdravotní potíže vypadl těsně před utkáním Fronk. Hosté v celém zápase vedli. Průběžně 5:3, ale vítězný bod se jim přidat nepodařilo.

O světový pohár

Nohejbalovou chuť si hráči Holubic mohou spravit v pátek, kdy se v jejich hale představí hráči světové špičky. Sokol Modřice totiž pořádá Pohár mistrů světové federace UNIF a pořadatelství jedné ze základních skupin svěřil Holubickým.

V jejich hale se systémem každý s každým utkají mistři Maďarska, Dánska, Ukrajiny a Polska. Dva nejlepší postoupí do čtvrtfinálových skupin. Hrát se začne v 9.00 hodin a utkání tvoří dílčí zápasy dvojic, trojic a singl, přičemž do konečné tabulky se každý uhraný set počítá jako bod.

Čtvrtfinálové boje se odehrají v sobotu od 8.30 hodin v hale VUT Brno pod Palackého vrchem, semifinále a boje o medaile od 16.00 hodin v hale Sokola Brno I v Kounicově u­lici.

Na medaile si brousí zuby i pořádající Sokol Modřice. „Jde vlastně o neoficiální světový pohár klubů. Hrajeme doma, takže bychom chtěli soutěž vyhrát. Ale bude to nesmírně těžké. Tradičně silní budou určitě Maďaři a Slováci, výborní jsou Švýcaři a Francouzi. Nedávno jsem viděl hrát Korejce a předváděli vynikající nohejbal. A překvapit může dost jiných družstev," naznačil plány trenér modřických sokolů Petr Gulda.

II. liga

6. kolo:

Rozvíz-Slovan Ivanovice n. H. – Slavoj Vrdy 6:2. Sestava: Gürtler, P. Deutsch, Trnka, Šamalík, Kabela, Nováček, M. Deutsch, Němec, Jičínský.

SK Bělá – R.U.M. Holubice 5:5. Sestava: Žitnák, Krejsek, Šikl, Hicl, Šišma, Havránek, Pacejka, Dlabka .Další výsledky: Prostějov – Třebíč 6:2, Čelákovice B – Orlová 6:0

Tabulka:

1. Prostějov 6 6 0 0 36:13 12
2. Čelákov. B 6 4 0 2 30:21 8
3. Orlová 6 4 0 2 26:24 8
4. Holubice 6 3 1 2 28:22 7
5. Ivanovice 6 2 1 3 26:27 5
6. Bělá 6 1 3 2 27:31 5
7. Třebíč 6 1 1 4 19:31 3
8. Vrdy 6 0 0 6 13:36 0
Příští kolo – sobota 24. 5.: Ivanovice na Hané – Prostějov (14.00), Orlová – Holubice (9.00).