To jsou hlavní florbalové změny na Vyškovsku pro novou sezonu. Prvními zápasy začíná už tento víkend a fanoušci se mohou těšit na ještě větší porci populární zábavy s děrovaným míčkem než dříve. Do boje půjdou Bučovice, Ivanovice na Hané, Slavkov u Brna a benjamínek mistrovských soutěží Rousínov.

Florbalem políbený sportovní fanda dobře ví, že číslem jedna na vyškovském okrese jsou dlouhé roky Bučovičtí. Hrají stabilně třetí ligu a budou i nadále, jen už bez rezervního celku v krajské lize. „Už to bylo neudržitelné. Zvláštní pocit, ale muselo to přijít. Takhle by nás mělo být deset a s počtem hráčů by neměl být problém. Skončil sice ze zdravotních důvodů s kolenem gólman Lukáš Dragan, ale Petr Kalous pozici jedničky zastane určitě dobře. A vrátil se k nám Ivo Dumišinec, toho rádi znovu uvítáme," vyjmenoval pohyby v kádru hráč a týmový vedoucí Ladislav Dufek.

Přehnané ambice ovšem od Bučovických nečekejte. „Zachránit se, protože podle všeho bude ta třetí liga zase o něco kvalitnější než loni. Zase budeme vsázet na souhru, že nebude béčko, by vadit nemělo, ale čeká nás boj," uvědomil si.

Ligové, i když v rámci kraje, budou kromě nich i Ivanovice na Hané. Sokol po dvou letech znovu nakoukne do nejvyšší jihomoravské soutěže. Paradoxně postoupil až z třetího místa právě proto, že Bučovice B zanikly. „Probírali jsme to, většina kluků byla pro postup, souhlasili. Budeme se chtít pohybovat v klidném středu, nemůžeme čekat zázraky. Kádr zůstal stejný, jen se k týmu přesunulo pár lidí z béčka," prozradil šéf klubu Petr Heroudek.

Rezervní mančaft, který zaznamenal i nové tváře, bude působit v nejnižším, tedy jihomoravském přeboru. „Přišel jeden hráč ze Švábenic, další dva z brněnského Falconu, který se rozpadl. Chceme s nimi získat více bodů než v minulé sezoně, ta se nepovedla," oznámil Heroudek.

Za zkušenou partu v přeboru se může považovat už i Slavkov u Brna. Do nového ročníku vstoupí pod novým názvem Ezamont. „Přešli jsme pod vlastní sportovní klub a změn je víc. Odešli Majárek, Srna, Jakubec, zkušení beci, přišel nadějný Míra Křeček a dorostla nám celá jedna pětka juniorů. Skládáme novou sestavu, tak uvidíme," uvedl gólman a šéf Jan Šícha.

Ale pozor? Na scéně je už i Framoz Rousínov. A partička prakticky bez přespolních borců, disponující vlastní novou moderní halou, v přípravě naznačila, že ve stejné divizi přeboru jako Slavkov může patřit k nejlepším. Přehráli Ivanovice, Slavkov a třeba i Hattrick Brno. „Řekli jsme si, že začneme a uvidíme, ale zjistili jsme, že když budeme v plné sestavě, můžeme myslet na slušné umístění," nastínil vedoucí oddílu Jakub Němec.

Vyškovsko

Třetí liga, divize VI.

FBC Sokol Bučovice (první zápasy 6. 10., hala Znojmo – soupeři Holešov, Otrokovice B21)

Jihomoravská liga

FBC Sokol Ivanovice na Hané (29. 9., Valtice – Kuřim, Blansko)

Jihomoravský přebor mužů

divize A

FBC Sokol Ivanovice na Hané B (7. 10., Morkovice – Eagles Brno, Hodonín)

Jihomoravský přebor mužů

divize B

FBK Framoz Rousínov (29. 9., Morkovice – Hattrick Brno C, Gullivers Brno D)

FbC Ezamont Slavkov (30. 9., Slavkov – Šlapanice C, Zastávka)