Měl pravdu. Jihočeši si do Bučovic sice přivezli dvě extraligové posily, z aktuální soupisky Josefa Poláka a bývalého extraligistu Vojtěcha Zacha, ale ti, stejně jako jejich spoluhráči a den před tím Pražané, byli často odsouzeni jen do role diváků bučovické spanilé jízdy. Pokud s ČZU Praha sokoli výborně podávali, pak proti Budějovicím ještě lépe. Hosté se sice ujali vedení 1:0, ale pak přišel na podání velezkušený Marek Šimko a servis vrátil hostům za stavu 15:1.

Ti se z takového úderu nevzpamatovali po celý další průběh zápasu, který domácí měli jasně pod kontrolou. „Šimkova série je neuvěřitelná. Ale hlavně jsem rád, že jsme dokázali navázat na výkon z předešlého dne a oceňuji, že si kluci dokážou držet výbornou formu delší dobu. Tohle je už naše šesté vítězství v řadě,“ chválil své svěřence kouč Zbyněk Čížek.

Jeho tým se po šestnáctém kole vyšplhal už na druhé místo tabulky dva body za MFF Praha, na jehož palubovce nastoupí v pátek večer. V sobotu pak první liga zakončí svůj letošní program, Bučovické čeká sokolské derby na palubovce zatím osmého Sokola Dobřichovice.