Co se při zápase stalo? 
Pořád máme v paměti druhý poločas. V průběhu zápasu jsme výrazně vedli, ale pak to Slavia otočila a my jsme výhru zachraňovali až v poslední minutě. Takže ano, jeví se to tak, že na začátek je Slavia přijatelným soupeřem, ale ani doma to nebudeme mít úplně jednoduché.

Asi bude chtít v extralize obhájit stříbro.
Byl by to úspěch, ale bude to velice těžké. Konkurence na prvních čtyřech místech je velká. Nevím sice, v jaké rozpoložení jsou Říčany, ale určitě budou mířit hodně vysoko. O síle Sparty se nepochybuje. A Praga určitě bude chtít dopadnout líp, než loni, kdy s námi vypadla ve čtvrtfinále. Uvidíme.

Jste spokojený s průběhem zimní přípravy?
Jsem, byla dobrá. Velmi pozitivně hodnotím týdenní soustředění v Turecku na konci února. Měl jsem tam pětadvacet hráčů a trénovali jsme ve slušném počasí na travnatém hřišti. Věnovali jsme se hlavně nácviku herních systému.

Ragby – extraliga
1. kolo:
JIMI RC VYŠKOV – SLAVIA PRAHA
Sobota 30. března, 14.00 hodin, Arénal Jana Navrátila, Purkyňova ulice.

Soustředění, to je ve Vyškově novinka.
Výbor nám slíbil nějakou odměnu za stříbrné medaile. Tak jsme si vybrali soustředění. Něco jsme si platili sami, zbytek zatáhl klub. Určitě to je dobrá investice.

Jak vypadá současný kádr týmu? Budete na Slavii kompletní?
Vůbec ne. V Turecku se zranil Lukáš Chalabala a ze hry bude delší dobu. Vypadli mladí hráči Heger a Vinter. Je možné, že budu bez hráče první řady Martina Májovského, který se podrobil nějakému chirurgickému zákroku. Z pracovních důvodů asi nebude vůbec hrávat Gibala a na první kolo ještě nebudou připraveni bratři Pořízkové, i když po zraněních už trénují.

Bude hrát Neam Mendham?
Jeho situace je pořád stejná. Prakticky netrénuje, protože stále není úplně zdravotně v pořádku, to koleno asi není moc dobré. Pro něho jsou zajímaví hlavně pak ti těžší soupeři a když se v závěru o něco hraje. Uvidíme, co bude dál. Teď se chystá na svatbu.

Odehráli jste nějaké přípravné zápasy?
Jen jedno modelové utkání se Zlínem, s nímž jsme přes zimu trošku víc spolupracovali. Ale body jsme nepočítal. Šlo nám o to, vyzkoušet si věci, které jsme nacvičili v Turecku. Jak to funguje v zápase se soupeřem, který nás nezná. S tím jsem byl taky spokojený.

Co vás naopak trápí?
Náš problém je velmi úzký kádr. Mají se hrát zase dvojutkání A a B týmů, takže nevím, jak to budeme dělat. Doufám, že alespoň na utkání doma nám vypomohou hráči, kteří už moc nehrají. Bohužel se jede pořád v tom, že pokud se neodehraje zápas béčka, tak se áčku odečte bod. To je holý nesmysl a Vyškov s tím zásadně nesouhlasí.