A je to tady. Od tohoto týdne dostanou sportovní fanoušci z Vyškova pravidelnou dávku extraligových bojů svých oblíbenců. Začaly dvě nejvyšší české soutěže, již tradičně s Vyškovskou účastí nohejbalistů a ragbistů. Prvně jmenovaným se ale začátek sezony příliš radost neudělal. Nohejbalový kádr vyškovského Orla prošel značnými změnami, a to jak co se týče odchodů, tak i nových tváří. V týmu budou hrát zřejmě až čas a dosažené výsledky ukáží, jestli pohyby hráčů znamenají posílení či oslabení.

„Přišel mladičký talent Jakub Klaudy z prostějovského Sokola a můžeme už stabilně počítat i s domácím levonohým Petrem Müllerem. Ten se na konci loňské sezony blýskl výbornou hrou,“ prozradil kapitán týmu Jan Kaděra. Toho naopak jistě mrzí, že z kádru zmizela jména Martina Malingera, jemuž skončilo hostování z Modřic, a minimálně na půl roku bude absentovat také Tomáš Procházka, v současnosti zotavující se po operaci křížových vazů. Jaké jsou tedy cíle Vyškovských pro novou WAEL extraligu?

„Chceme letos zopakovat nebo vylepšit loňské umístění,“ stručně vyhlásil Kaděra. Orel tehdy skončil pátý. Našlápnout správným směrem k vytyčenému cíli se mu ale nepovedlo. V sobotu zamířil na palubovku pražského Šacungu, a favorit ze středních Čech se prosazoval od prvního zápasu. Přesto se střety dvojic většinou rozhodovaly až ve třetí sadě, ale více se stávaly kořistí Šacungu. Své duely v bod pro hosty dokázali proměnit pouze ve třetích dvojicích Klaudy s Milanem Kaděrou a Klaudy pak uspěl ještě v singlu.

Na více než porážku 2:6 to tak nemohlo stačit. „První dvě dvojice byly velice vyrovnané, bohužel na nás dopadla trošku nervozita, a tam se lámal chleba. V trojicích je Šacung velice silný, takže to jinak dopadnout nemohlo. Musím ale říci, že sedmnáctiletý Klaudy si počínal jako zkušený mazák a předvedl výborný výkon,“ pochválil spoluhráče kapitán.

Bodové vyhlídky jeho mužstva se tak zaměřily na nedělní souboj nabitého nohejbalového programu proti nováčku mezi českou elitou Janovicemi. A znovu v roli hostů. Ani druhé utkání ale nevyšlo Vyškovským podle představ. Na rychlé vedení domácích díky úspěchu při první dvojici se podařilo zareagovat vyrovnáním páru Jan Kaděra, Petr Zemánek. Achilovou patou Vyškova ale bývají poměrně často zápasy trojic, a to se potvrdilo. Janovice v obou dominovaly a celkové vítězství už si nenechaly vzít. Hosty potěšil už jen snížením Jan Kaděra v singlu, to je ovšem vše.

Domácí tak slavili premiérovou výhru 6:2 a Vyškov si na podobnou radost bude muset minimálně týden počkat. „Do utkání jsme nastoupili s odhodláním urvat v Janovicích body, to z nás ale během zápasu vyprchávalo a vytrácel se i bojovný duch. Výkon naší druhé trojice byl nemastný, neslaný a dal jasný signál k tomu, že musí přijít určitá změna. Domácí hráli více v pohodě a my se dost trápili,“ míní Kaděra. Složit reparát má Orel možnost už tento víkend v domácím zápase proti Karlovým Varům.