Tradičně v něm startují všechny kategorie dospělých, junioři a juniorky. Na běžce čekalo čtrnáct kilometrů, na mládež zkrácené tratě. Kromě závodění si běžci mohli, jak naznačil Smutný, užít i krásného okolí tratě. Ta vede od olšanského rybníka po lesní asfaltové cestě z Olšan směr Tři javory, tam je obrátka pro juniory, dál pak na rozcestí Kalečník, odtud potom po cestě směrem na hlavní cestu na Pozořice-Hostěnice, dále k chatě Jelenice a odtud pak po silnici na rozcestí Kalečník a odtud zpátky přes Tři javory do Olšan.

Běh Drahanskou vrchovinou
Kompletní výsledky: akdrnovice.eu

S jejími nástrahami a náročností si nejlépe poradili Brňanka Lenka Jančaříková a Lukáš Soural z pořádajícího AK Drnovice. Oni a další úspěšní závodníci získali body do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje 2023 a okresní soutěže Vyškovská běžecká tour 2023.

„Lukáš Soural si v poklidu pohlídal vítězství. Je ve skvělé formě a nikdo ho nedonutil k lepšímu výkonu. Jiří Kouřil je na tom také skvěle. Doběhl druhý celkově jen kousek za Lukášem a v kategorii pak vyhrál. Irena Pospíšilová zvládla odvetu za Kojetín parádně. Porazila Danku Truksovou, mezi ženami doběhla druhá za nedostižnou Lenkou Jančaříkovou, která překonala o deset vteřin traťový rekord naší Pavlíny Poláčkové z loňského roku. A v kategorii nad 40 let vyhrála,“ komentoval Smutný výkony vítězů a svých nejúspěšnějších svěřenců.