Tým Volejbalu Vyškov šel do soubojů s jasným cílem. Vybojovat dvě vítězství. Své předsevzetí plnil od samého začátku. V úvodním setu prvního klání si vytvořil velký bodový náskok. Soupeř téměř nevyvíjel žádnou aktivitu a tím domácím dopomohl k hladkému získání prvního vítězství 25:16. Brňané přijeli v úzké sestavě přesného počtu šesti hráčů. Kromě absence prvního nahrávače jim chyběli tři další hráči tvořící základní šestku. Bylo tak zřejmé, jakým směrem se utkání bude vyvíjet.

Ve druhém dopoledním setu se Brňané na domácí začali dotahovat a o výsledku se rozhodlo až v koncovce těsným výsledkem 25:23. Poslední set prvního zápasu byl opět zcela v režii Vyškova. Zároveň došlo k nezvyklé situaci, kdy domácímu hráči Radku Lukášovi vypadla na hrací plochu kontaktní čočka a rozhodčí hru přerušili, aby se ji pokusili společně se všemi hráči najít, leč bezúspěšně. I přes tuto nepříjemnost pokračoval Lukáš dál ve hře a Vyškované zvítězili v prvním střetu 3:0.

Vedoucí a hráč domácího týmu Tomáš Luska však příliš spokojený nebyl. „Nebyl to moc dobrý volejbal, úrovně KP1 dosahoval jen občas. V prvním zápase jsme hráli svoji hru do stavu 10:1, poté jsme už jen upadali, protože v těchto utkáních, kde je výsledek zřejmý, jde hlavně o to, udržet koncentraci na standardní úrovni, což se nám ne vždy dařilo,“ zhodnotil první půli sobotních bojů.

Hosté nedokázali najít účinný lék na smeče ani bloky domácích, kteří s přesností umísťovali bodové míče do nepokrytých míst. K vidění byly jak rychlé akce s okamžitým ziskem bodů, tak i dlouhé výměny, končící povětšinou ve prospěch domácích. „V odvetě jsme si po většinu času udrželi kvalitu na své straně. Soupeř neměl po celé utkání čím kontrovat a těžil jen z našich chyb,“ dodal Luska. Tak i druhý střet získali domácí výsledkem 3:0.

Ve stejné době se o body bojovalo také v Dědicích. Volejbalisté Sokola taktéž nastoupili proti brněnskému soupeři VK MS. Chtěli dvě vítězství, vybojovat dokázali jedno. „Dali se porazit, bez problémů jsme vedli dva nula v prvním duelu. Ve třetím setu začal soupeř lépe bránit a nám nevycházelo všechno jako doposud. Čtvrtá sada byla o štěstí, utekli jsme v koncovce a vyhráli v tiebreaku,“ informoval o utkání jeden z dědických hráčů Petr Muzikář.

Druhý střet poznamenala únava z předchozího souboje. Domácí získali první vítězství, potom přišla bitva o míče. Dědičtí polevili, a to je stálo ztrátu zbylých setů. „V poslední sadě soupeř vedl o pět bodů, stáhli jsme to. Šel jsem na podání a vyhodil ho ven, závěr setu beru na sebe, dal jsem soupeři šanci zaútočit,“ informoval Muzikář.

Tabulka KP1

1.Volejbal Vyškov 43 b

2.TJ Znojmo 39 b

3.Komárov 36 b

4.VK Tišnov 34 b

5.TJ Tesla Brno 34 b

6.VK MS Brno 31 b

7.TJ Sokol Dědice 30 b

8.TJ Lokomotiva - Ingstav30 b

9.TJ Sokol Šlapanice 29 b

10.TJ Sokol Bučovice B 24 b

Výsledky:

Vyškov x Ingstav
3:0, 3:0
(16,23,18) , (14,14,19)

Dědice x VK MS Brno
3:2, 1:3
(16,20,-20,-20,13), (23,-20,-17,-24)

Bučovice x Tesla Brno
3:0, 1:3
(20,27,19), (-12,-12,22,-11)