Krasobruslení přilákalo řadu zájemců, a tak se pod dozorem trenérského týmu věnují každé úterý a středu tomuto elegantnímu „ledovému“ sportu. Dnes se několika z nich dostalo možnosti ukázat, co se za dobu fungování oddílu naučily.

Mladičké představitelky tohoto estetického sportu čekají dnes první závody. Premiérově se předvedou v brněnské hokejové hale v Lužánkách. V tamním sportovišti se koná akce, nesoucí název Dragon trophy. Jedná se o druhý ročník krasobruslařské soutěže, které se účastní jezdci a jezdkyně od těch nejmenších přes mladší žáky a žačky, juniory k seniorům. Do brněnské haly se sjedou oddíly z celé republiky i zahraničí a po celý víkend budou předvádět na ledové ploše své výkony. Jde o mezinárodní soutěž krasobruslařských talentů. Pořadatelem letošního ročníku je klub Technika Brno. U samotného počátku podniku byl i známý amatérský i profesionální mistr světa ve sportovních dvojicích René Novotný.

Dnes od desíti hodin se poprvé na soutěži předvedou i vyškovské krasobruslařky. Účastníci jsou rozdělení do skupin dle věkového kritéria. „Děvčata se představí v kategorii ročník 2003 a mladší. Pojedou předepsané základní prvky, kam patří například různé přešlapy, holubička a klasické prvky,“ uvedla vedoucí vyškovského krasobruslení Lenka Mikulíková. V Brně se předvede celkem pět děvčat, a to Tereza Mikulíková, Iva Janásová, Sára Šulcová, Tereza Krčmářová a Vanesa Grulichová. Nejmladší krasobruslařky tak poprvé okusí atmosféru velké soutěže a zároveň se budou moci předvést před širší veřejností.