Sobotní utkání nebylo pro hostující košíkáře tím šťastnějším. „Do půlky zápasu jsme vedli, ale soupeř nás v závěru dotáhl a utekl nám o deset bodů,“ informoval o sobotním duelu kapitán a hráč týmu Vladimír Kroutilík. „Také nám ke konci docházela fyzická síla, hráli jsme v sedmi lidech,“ dodal. Střet skončil stavem 69:56 ve prospěch Kyjovanů.

V neděli měli domácí možnost v hale Za Parkem Jiskře porážku oplatit.První koše utkání vstřelili Vyškované, ovšem hosté si nenechali nic líbit a brzy výsledek dotáhli. A nejen to, díky četným tříbodovým košům se dostali do vedení. Domácím komplikovalo situaci neproměňování rozjetých útočných akcí v body. V závěru první čtvrtiny se ovšem stav vyrovnal také díky trestným střelám, které Vyškov proměnil ve dva body. Konec první desetiminutovky ovšem Kyjov zvrátil další tříbodovou střelou.

Domácí však začali na soupeře tlačit pod košem, přidali v útoku, ale stále se jim nedařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Hosté rostoucí tlak začali oplácet stejnou mincí a dlouhou dobu skóre zamrzlo na výsledku 25:33 ve prospěch Kyjova. Domácím se opět nedařilo zužitkovat své šance pod soupeřovým košem, naopak Jiskra zaznamenávala úspěchy v podobě tříbodových střel, kterými začala Vyškovanům opět utíkat. Do hry se tvrdě vložil vyškovský Jaroslav Beránek a na obou stranách začaly pracovat nervy. Po faulu domácích si hosté připsali další dva body. Hráči často končili v klubku na podlaze hrací plochy, když sváděli ostré boje o míč.V polovině zápasu stále vedl Kyjov 49:37.

Nejen díky své hře, ale i pískaným faulům hosté dokázali vytvořit až desetibodový odskok a už to vypadalo, že pro vyškovské basketbalisty je prohra zpečetěná, ovšem závěr celého utkání se vyvinul zcela jinak. Domácí začali dotahovat, dali na plno průchod své bojovnosti a díky několika tříbodovým košům se dostali do vedení. To byl signál pro Kyjov, který nechtěl zůstat po zadu. O výsledku skutečně rozhodly až poslední minuty a vteřiny celého nedělního střetnutí, kdy oba týmy bojovali jako lvi o každý míč. Pět minut před koncem vedla Jiskra o sedm bodů. Díky Petru Madžarovi a Jaroslavu Beránkovi se domácí opět dotáhli, Kyjov navíc neproměnil trestné hody. Pro Vyškov tedy nakonec skončila nedělní bitva nejtěsnějším vítězstvím 84:83. „Bojovností v obraně i útoku a kolektivní hrou se nám podařilo vyhrát. Kluci pro vítězství udělali maximum,“ uzavřel po zápase vyškovský kouč Beránek.