Závodníci byli rozdělení do tří skupin. V přípravce soutěžili desítiletí a mladší, ve skupině A jedenáct a dvanáctiletí a „nejstarší“ B skupinu tvořili třinácti až šestnáctiletí střelci. Početné zastoupení v závodu měli zejména vyškovští biatlonisté a střelecký kroužek DDM, zástupce zde měl křenovický sportovní klub. „V minulém roce soutěžila ještě bohdalická základní škola, ale ti se letos neúčastnili, ale jinak jsem s účastí docela spokojený,“ uvedl jeden z organizátorů akce Roman Chelík.

Účastníci stříleli vleže na papírové terče, které od nich byly vzdálené deset metrů. Každý měl k dispozici čtyři terče a jeden nástřelový. Na každý terč vylétlo z jedné vzduchovky pět ran. Nedělnímu finále předcházela jednotlivá kola, v nichž děti sbíraly body. V přípravce se nejlépe umístil člen Klubu biatlonu Matěj Haumer, za ním skončil jeho kolega David Murgaš a vítěznou trojici uzavřel Jakub Daněk reprezentující střelecký kroužek DDM. V „áčku“ si první příčku vystřílel křenovický Radek Toman, druhý byl Stanislav Murgaš a na bronz dosáhla Adéla Fialková. Mezi nejstaršími bodovala zástupkyně něžného pohlaví Alena Francůzová, za kterou skončili druhý Jan Haumer a třetí Tomáš Anders.

„Soutěž děláme, aby měly děti ze střeleckých kroužků a z biatlonu nějakou motivaci, aby si mohly změřit síly v oblastní soutěži,“ osvětlil důvod konání akce Chelík.