Dvě kola druholigové volejbalové soutěže mužů, nesoucí tentokrát pořadová čísla děvětadvacet a třicet odehrají v sobotu také dva celky Vyškovska. Na palubovku Holubic přijedou k odvetnému střetu sezony Bučovice.

Domácí tým se však potýká s nekompletní sestavou, což jim značně ztíží hru proti jasnému bučovickému favoritovi. Ten si chce z Holubic odvézt domů, tak jako ostatně z každého zápasu, dvě výhry. „Máme nemocné skoro všechny opory. Na pomoc přijdou junioři, musel jsem sáhnout do těchto rezerv. Utkání bohužel nejde odložit, půjdeme to prostě odehrát,“ informoval o stavu družstva před zápasem holubický trenér Arnošt Šmerda. Chybět jim bude Petr Nezdařil pro zranění ruky, dále také pokračuje absence Jindřicha Weisse, kterého zlobí zlomený prst. Další hráč nenastoupí kvůli zranění krční páteře. „Proti Bučovicím nastoupíme v oslabené sestavě, skoro všichni jsou nemocní nebo zranění, nás bude vlastně šest plus pár mladých dorostenců. Utkání nevidím zrovna dobře, myslím, že prohrajeme,“ zhodnotil situaci jeden z holubických hráčů Radoslav Mikula.

Na druhé straně panuje mnohem větší pohoda, i když zcela kompletní kádr také nenastoupí. „Minulý týden proti Olomouci nás bylo osm, Roman Havlišta si přivodil na bloku těžký výron. Také máme nějaké hráče zotavující se po chřipce. Ovšem derby bereme vždy jako prestižní záležitost,“ informoval bučovický kouč Zbyněk Čížek.

Oba celky na sebe narazily v první části soutěže, kdy sehrály vzájemná utkání v bučovické hale. Holubice tenkrát svým výkonem nestačily na lídry tabulky a podlehly mu ve dvou zápasech 3:0. V dnešním utkání i přes své oslabení však chtějí uhrát co nejvíce. Při posledním duelu v Letovicích se jim dařilo a dokázaly si domů přivézt dvě vítězství. Momentálně mají na kontě řečí čísel jedenáct výher a sedmnáct proher. Skóre devětatřiceti dosažených bodů je zařazuje na momentální osmé místo tabulky. Bodová ztráta na Bučovice je však propastná, činí celých patnáct bodů.

Bučovice zatím našly jediného přemožitele, a to v podobě Olomouce, která je v jednom utkání porazila na své palubovce a totéž se jí to povedlo minulý týden v bučovické hale. „Mají skvělého nahrávače, ten nám dělal problémy. Naše maximum bylo hrát jedna jedna na utkání. Byl to jeden z nejlepších zápasů na domácí půdě,“ zhodnotil poslední výkon svých svěřenců Čížek.

Sobotní dvojzápas proběhne v holubické sportovní hale. Start prvního duelu odpíská rozhodčí v jedenáct hodin, odveta je stanovená na patnáctou.