Obě strany s tím vyslovily spokojenost. „Teď asi Holubice ze hry o první místo vypadly, Takže už nás může ohrozit už jen Ostrava, ale stále máme velmi slušný náskok jedenácti bodů. Proto se nyní musíme zaměřit sami na sebe, a jít kolo od kola. Dokonce si můžeme dovolit někde i klopýtnout. Ale tak zkušenému mančaftu by takový náskok měl stačit ke klidnému dohrání soutěže,“ konstatoval trenér domácích sokolů Zbyněk Čížek.

„Nám o body z tohoto derby ani moc nešlo. Bučovice jsou výkonnostně výš než my a my už máme nahrané dost. Chtěli jsme jim být důstojným soupeřem, a proto jsem rád, že to byly pěkné zápasy. Body jsou navíc,“ ujistil kouč hostů Arnošt Šmerda.

Jeho tým vstoupil do prvního zápasu mnohem líp. V prvním setu si rychle vypracoval až pětibodový náskok, který zkušeně udržoval do konce sady. „Vůbec nám to nešlo na přihrávce. Střídající Nezdařil a Zajíček naši hru zlepšili a podařilo se nám vyhrát dva sety. Jenže nakonec se po tiebreaku radovaly Holubice. Myslím, že zaslouženě.

Musím uznat, že oni byli celý zápas jasně lepší na servisu a že měli i lepší příjem,“ komentoval porážku Čížek.

I režii zkrácené hry měli v rukou hosté. O tříbodový náskok sice přišli, když sokoli snížili na 10:9, ale koncovka patřila hostům.
V odpolední odvetě nastoupil v domácím dresu na nahrávku zkušený Ivan Duda. Naopak Čížek už neměl k dispozici dva členy základní sestavy Radima Bulka a Filipa Auera, které nahradili mladí hráči. Zejména s výkonem juniora Sedláka byl trenér velmi spokojený. „Hrál s námi poprvé a ukázal se jako platný především v obraně a na servisu,“ chválil domácí lodivod.

Hosté sestavu v podstatě nezměnili, což se ukázalo zřejmě jako rozhodující. Týmu v závěru očividně chyběly síly. Prvním klíčovým momentem ovšem byla koncovka třetí sady, v níž měli Holubičtí dva setboly. Vedli 25:24 a 26:25, ale vždycky pokazili následující servis. „Škoda, ale je to volejbal a ve sportu je to i o štěstí,“ litoval Šmerda.

Zároveň ale potvrdil, že v koncovce hrála roli i únava jeho svěřenců. „V posledním setu jsme odešli fyzicky. My nemáme na střídání rovnocennou kvalitu. Bučovice tam daly výborné mladé kluky, kteří první zápas seděli, a fyzicky nás utahaly. Hrát devět setů na základní šestku, to je velká zátěž. Občas jsem to sice prostřídal, ale celkově to nemělo vliv. Naši mladí na to zatím nemají, myslím na Bučovice, na slabší celky by to asi stačilo,“ sdělil Šmerda, který za nejlepšího hráče zápasu označil svého smečaře Adama Mrázka a chválil i Jána Namešanského.


PRVOLIGOVÉ VÝKONY


Závěrečnou sadu derby si domácí tým už zkušeně pohlídali. „Po takto těsně vyhraném třetím setu jsme se dostali i do psychické výhody. Ale ještě důležitější bylo, že my jsme zátěž rozmělnili na víc hráčů a mladíci to zvládli. Holubice to vlastně odehrály v základní šestce. Ale odvedly výborné výkony. Hlavně první zápas určitě snesl prvoligové měřítko,“ zdůraznil Čížek, což kolega z protější střídačky potvrdil. „V poslední době jsem viděl několik prvoligových zápasů. S tímto výkonem bychom týmy z druhé poloviny tabulky určitě dokázali porážet,“ dodal Šmerda.

Sokol Bučovice – TJ Holubice 2:3 (-18, 18, 21, -16, -12), 3:1 (-26, 21, 25, 20).
Bučovice: Bence, Bulko, Mečiar, Neubauer, Přikryl, Duda – Auer, Zajíček, Dítě, Nezdařil, Sedlák. Trenér: Zbyněk Čížek.
Holubice: Hejna, Mrázek, Bláha, Namešanský, Hovorka, Pisařík – Lukáš, Merta, Bednar, Russnák, Hanák. Trenér: Arnošt Šmerda.
Čelo tabulky:
1. Bučovice 26 21 1 4 0 74:18 69
2. V. Ostrava 26 16 5 0 5 66:30 58
3. Holubice 26 16 2 2 6 62:35 54
4. Šlapanice 26 14 3 0 9 56:38 48