„S bronzem můžu být spokojený, ale musím dodat, že s rezervou. Konkurence sice byla těžší, takže jsem klidně mohl vypadnout už ve skupině. Na druhou stanu jsem ale určitě mohl i titul obhájit. Marek hrál asi třetinu toho, co umí, a mohl jsem ho porazit. Bohužel jsem pokazil semifinále s Martinem Vedralem,“ konstatoval křenovický rodák.

Mistrovství v „malém kádru“ bylo první z řady domácích šampionátů na velkém stole. Ondřej Hošek už se, jako většina ostatních hráčů, specializuje na nejtěžší disciplínu – trojband. Obhajovat jel i proto, že v době covidu mnoho soutěží odpadlo a tohle byla vítaná možnost zahrát si mistrák.

„Docela dost jsem se připravoval. V létě jsem byl opět na tréninkovém kempu ve Španělsku u národního trenéra trojbandu španělského kulečníkového svazu José Maríi Quetglase. Hned po návratu jsem začal trénovat na sezonu. A hlavně v posledních čtrnácti dnech jsem hodně dřel, abych neudělal nějakou ostudu. V Praze jsem se cítil hrozně dobře. Byl jsem správně uvolněný, všichni říkali, že mám nejhezčí úder a nejlepší hru, ale pak jsem vyhořel. Je to škoda, i když i to třetí místo nakonec není tak špatné,“ zopakoval hráč BC Ponětovice.

Bronz získal lepším generálním průměrem než druhý vyřazený semifinalista Milan Ráček. Kromě zmíněného loňského prvního seniorského titulu mistra republiky má Hošek na kontě šest juniorských a hlavně i titul juniorského mistra Evropy ve volné hře. V této sezoně by se rád mezi dospělými prosadil v uvedené nejtěžší kulečníkové disciplíně – trojbandu. Pro nezasvěcené, karambol v trojbandu platí jen když se koule, s níž hráč hraje, po odehrání od druhé a před a dotykem s třetí koulí odrazí od tří mantinelů.

„Máme rozehrané soutěže družstev, teď budou nějaké vánoční turnaje a na jaře bych se chtěl dostat na turnaje Světového poháru. Tam se může přihlásit každý, kdo splní určitý limit. To já mám, ale trochu to komplikuje finanční náročnost takového startu. Jeden turnaj je ve Vietnamu, druhý v Las Vegas. Takže se rozhodnu až těsně před uzávěrkou přihlášek. U nás budou v kvartách (trojband, pozn. red.) ještě dvě Grand Prix a pak finále. Tam rozhodně chybět nechci,“ zdůraznil Ondřej Hošek.