Například na stanovišti ragby se dětem věnoval i český reprezentant Martin Kovář. Fotbalistům bývalý prvoligový hráč a dlouholetá opora Vyškova Jaroslav Schindler, se svými dětmi procházel stanoviště mistr světa i Evropy v nohejbalu Martin Müller. Ale cenné byly i rady medailistů z českých mládežnických šampionátů v atletice, zápasu, moderní gymnastice dalších sportů. Všichni školáci si po absolvování »procedur« na stanovištích odnesli medaile ČUS a pro většinu to byla první v životě.

„Myslím, že se podařilo naplnit hlavní záměr akce, tedy náborový - že tady děti získaly inspiraci pro sportování a sportovní kluby nové členy,“ poznamenal předseda okresního sdružení České unie sportu Jiří Moudrý.

„Velmi zajímavé ukázky, zábavné hry a sportovní dovednostní soutěže zaujaly některé účastníky natolik, že si rovnou vyzvedávali přihlášky do vybraného sportovního klubu nebo oddílu,“ potvrdil i organizátor akce, tajemník Komise pro sport a využití volného času Rady města Vyškova Karel Müller.

Stejně jako Moudrý velmi ocenil přístup trenérů a sportovců z klubů a oddílu, ale i práci pořadatelů.

„Přes úmorné vedro na stanovištích trpělivě radili a předváděli své sporty. Mnozí na to čerpali dovolenou v zaměstnání nebo prohazovali směny. A asi nemusím příliš zdůrazňovat, že jedinou odměnou pro ně byla spokojenost jejich možná nových sportovních kolegů nebo spoluhráčů,“ dodal Müller.

Foto: Marie Nezbedová