Jednou v parném létu pod otevřeným nebem, podruhé ve svátečním čase koncem kalendářního roku.O čem že je řeč? V těchto termínech se každoročně hraje futsalový Orel cup. Na řadě je tak jeho červencová varianta, už po šesté v historii. „Skoro všichni se dobře známe, takže se rádi setkáme, popovídáme si a zahrajeme si to, co máme tak rádi," připomněl důvody vzniku oblíbeného turnaje jeho hlavní pořadatel Petr Nedvěd.

Méně než obvykle

Pohostinnost orelského hřiště ve Vyškově tentokrát využije „jen" devítka týmů. Systém zůstává opět stejný, od rána se bude hrát jedna základní skupina, po jejím skončení se před obědem rozběhne druhá a odpoledne vše vyvrcholí vyřazovací částí, tedy zápasy o konečné umístění. „Vypadá to jako vždy, že jedna skupina je možná trochu těžší co se týče kvality, ale to dopředu nikdo neví. Někdo může překvapit. A i kdyby to tak bylo, o to lehčí pak bude to družstvo mít hodně důležité čtvrtfinále," vysvětlil.

V první skupině budou domácí Orli, vyškovští Panteři, parta nazvaná Darmo pokus a obhájci loňského titulu Mouřínovští. Jejich poslední triumf si všichni dobře pamatují, protože ačkoli pozdější vítězové, ve skupině nezískali ani bod a do playoff postupovali jen díky příjemnému systému turnaje, kdy nikdo nevypadl.

Prohráli pak i čtvrtfinále, ale přemožitel postup odmítl. V semifinále zvládli penaltovou loterii a ve finále šokovali výhrou nad Autosklo Hleďa. „To bylo obrovské překvapení i pro nás samotné. Všichni nás hodně podceňovali, ve finále jsme dali rychlé dva góly a měli psychickou výhodu," řekl tehdy jeden z vítězů Rostislav Navrátil.

O překvapení znovu nemusí být nouze. Ale kdyby všechno mělo dopadnout podle zvučnosti jmen na soupisce, z pohárového zisku by se těšil už zmíněný Autosklo Hleďa Vyškov. K dispozici bude mít borce se zkušenostmi z divize nebo i vyšších soutěží, například Kolečkáře, Pánka či Pospíšila.

Už ve skupině jejich aktuální herní pohodu prověří vyškovští Amoři, nováčci Puvydr, Lastminute a bučovičtí Sokoli. „Hleďa má vždycky výběr jako blázen. Ale musím říct, že se nám na ně docela daří, jsou to vždy dobré zápasy. Znají svoje kvality, užívají si spíš útočnou hru a to je naše šance," prozradil recept na hlavního favorita turnaje hrající vedoucí bučovického celku Ladislav Dufek.

Ve výčtu tradičních účastníků tak chybí dva celky, pozvání nepřijali bučovičtí Orli a Kloboučky. „Můžou za to fotbalové přáteláky a čas dovolených, s tím se v tomto období nedá vůbec nic dělat. Stejně jako s tím, že na poslední chvíli se odhlásil tým Urgent Bees. Náhradu už jsme nehledali, posunuli jsme jen časy zápasů," dodal Nedvěd. On sám bude bojovat za Lastminute, které sám složil. „Dřív jsem hrával za Orly, ale už loni bylo třeba trochu doplnit počet mužstev, tak jsem to udělal takhle," uzavřel.

Orel cup

Letní turnaj, 6. ročník

Areál Orel Vyškov

Sobota 20. července

Skupina A

1. Panteři Vyškov, 2. FK Orli Vyškov, 3. TJ Mouřínov, 4. Darmo pokus.

Skupina B

1. Sokol Bučovice, 2. Autosklo Hleďa Vyškov, 3. Amor Vyškov, 4. Lastminute, 5. Puvydr.

Pravidla

Futsal 4+1 (bez akumulovaných faulů), 2×10 minut

Časový rozpis

Skupina A 8.30 – 10.30

Skupina B 10.30 – 13.50

Čtvrtfinále 14.00 – 15.30

Semifinále 15.30 – 16.10

Zápas o 3. místo 16.30

Finále 16.50

Loňské finále

TJ Mouřínov – Autosklo Hleďa

6:4