Prohrát všechny tři zápasy ve skupině, nezvládnout ani čtvrtfinále, stejně vypálit všem soupeřům rybník a celodenní turnaj vyhrát.

Že je to nesmysl, který odporuje základům sportovní logiky? Omyl, přesně tohle dokázala futsalová parta z Mouřínova na vyškovském Orel cupu. Zvláštní shoda okolností spolu se zlepšeným výkonem během dne znamenala jejich triumf, který by předem tipoval jen málokdo. „Já i ostatní kluci máme zážitek určitě nezapomenutelný. To se jen tak nevidí," neskrýval nadšení člen vítězného mužstva Rostislav Navrátil.

Panovaly tropy

Každopádně den jako malovaný to byl pro všechny. Většina by byla možná ráda za nějaký ten mráček na obloze, ale ten se neobjevil. „Počasí je hodně luxusní. Mohlo by být trochu chladnější, tady na to by se docela hodil bazén. Ale dá se to přežít, hlavně, když neprší," podotkl s úsměvem jemu vlastním pořadatel turnaje Petr Nedvěd.

V areálu vyškovského Orla samozřejmě nechyběla ani domácí parta (v pruhovaném). V tomto čtvrtfinále dokázala vyřadit bučovický Sokol, který si předem brousil zuby na větší úspěch. Potvrdil zároveň, že jediné menší potíže dne přišly už ráno, kdy plánovaný nabitý zápasový program začal s mírným zpožděním. „Ano, začali jsme trochu později, to tak bývá, než všichni dorazí a udělají se potřebné oficiální věci. Ale postupně jsme se to snažili trochu dohnat a to se nám taky povedlo, už jsme zase zpátky podle plánu nebo spíš ještě před ním," řekl Nedvěd.

Náhradní řešení přitom musel hledat, co se týče obsazení turnaje, pár dní před akcí. „V týdnu mi oznámili kluci z Bohdalic, že nedokáží tentokrát složit tým, tak jsme museli dát dohromady jinou partii na poslední chvíli," příblížil. Náhrada dostala výstižné jméno Last minute a zahrála si ve skupině A s domácími Orli, Letištěm Vyškov a Kloboučky. Druhou čtveřici tvořili Amor Vyškov, Sokol Bučovice, TJ Mouřínov a Autosklo Hleďa Vyškov.

Poslední z tohoto seznamu zastávali roli největšího favorita. Zvlášť, když letos měli navíc, kromě tradičně silného kádru s divizním nádechem, kanonýra Jaroslava Kolečkáře. „Požádali mě, abych si letos zahrál za ně a já neměl důvod nesouhlasit. Potkám se tu s těmi, s kterými jsem hrával dřív, je moc fajn, že se takhle sejdeme," řekl. S mužstvem klopýtli díky remíze s městským rivalem Amorem ve skupině, přesto to dlouho vypadalo, že naplní nejvyšší ambice a nikdo je nezastaví.

Rozhodlo štěstí

Ale zastavil. Právě velký příběh Mouřínovských. Ve skupině nezískali ani bod. Do playoff postupovali jen díky příjemnému systému turnaje, kdy nikdo nevypadl, a tak změřili síly s Kloboučky. Neúspěšně 0:1, ale vyřazení to neznamenalo. „Říkali, že na semifinále už nemůžou zůstat, hráli velký fotbal. Tušili jsme něco už předem, ale myslel jsem si, že to pár lidí od nich zkusí dohrát až do konce," vysvětlil šťastný postup Navrátil.V areálu vyškovského Orla samozřejmě nechyběla ani domácí parta (v pruhovaném). V tomto čtvrtfinále dokázala vyřadit bučovický Sokol, který si předem brousil zuby na větší úspěch.

Osudem přihranou možnost chytl Mouřínov za pačesy. V semifinále se prosadil přes vyškovské Orly v penaltovém rozstřelu po nerozhodném skóre 1:1, v souboji o všechno si pak vyšlápl i na Autosklo Hleďa v poměru 6:4, když ani jednou neprohrával a gólový účet uzavřel do prázdné brány soupeře. „Ze začátku nás podcenili, dali jsme rychlé dva góly a měli tak psychicky navrch. Hecovali jsme, bojovali jsme a máme to," neskrýval radost jeden z vítězů.

Třetí místo si zajistil vyškovský Amor, na domácí Orly, kteří si mezi nejlepší osmičkou připsali cenný skalp jednoho z aspirantů na titul, bučovického Sokola, zůstala nepopulární čtvrtá pozice. „O výsledek tady až tak nešlo. Zase po roce nám Orel cup vyšel bezvadně a to je nejdůležitější," uzavřel Nedvěd.

Orel cup 2012

Sobota, hřiště Orel Vyškov

Skupina A: Orli Vyškov, Letiště Vyškov, Last minute, FC Kloboučky.

Skupina B: Amor Vyškov, Autosklo Hleďa Vyškov, Sokol Bučovice, TJ Mouřínov.

Finále

Autosklo Hleďa Vyškov vs. TJ Mouřínov 4:6

Pořadí

1. TJ Mouřínov, 2. Autosklo Hleďa Vyškov, 3. Amor Vyškov, 4. Orel Vyškov.

PODFOTO: DOMÁCÍ. V semifinále ani utkání o třetí místo už ale domácí neuspěli a skončili čtvrtí. Foto: David Mach