Ani po dvanáctém souboji probíhající extraligové sezony si vyškovští nohejbalisté nevymažou nulu z počtu vyhraných zápasů. Přitom o víkendu v Žatci k tomu rozhodně neměli daleko, přestože jejich soupisku jako ideální nazvat nešlo.

„Oslabila nás absence dvou hráčů základní sestavy, velmi úspěšného singlisty Jakuba Klaudyho a bratra Milana Kaděry, ale rozhodně jsme nejeli pro prohru,“ hlásil kapitán domácích Jan Kaděra. Absentující opory zastoupili hráči B týmu Radek Šišma, Petr Haluza a se spoluhráči se nevraceli s prázdnou, na zpáteční cestu si přibalili remízový bod.

Cesta k němu ale byla hodně trnitá. V první dvojici za Vyškov nastoupili Kaděra s Martinem Müllerem. Domácí jim ale nic nedarovali a ve dvou setech je přehráli. Drama přišlo v druhém páru. Petr Müller a Luboš Gryc měli ve třetí sadě při stavu 9:9 dobře připravený útok. Nedokázali toho ovšem využít, razantní smeč skončila pouze v síti a místo, aby se domácí na protivníka dotáhli, Žatec zvýšil náskok.

V té chvíli už hosté situaci hodnotili pochopitelně kriticky. „Škoda, místo srovnání jsme ztratili kontakt. To nás může hodně mrzet. Pak už bylo jasné, že musíme rovnoměrně rozprostřít své síly do dvou trojic a doufat v nějaký zisk v disciplíně, ve které se nám letos vůbec nedaří,“ přiblížil Kaděra. A tato slova se stala doslova proroctvím. Nejprve triu Petr Müller, Jan Kaděra a Radek Šišma stačily na snížení jen dva sety, krok pak srovnali Martin Müller, Luboš Gryc a Petr Haluza.

Historie se následně ještě jednou zopakovala. Žatec rychle znovu odskočil na 4:2, když v jeho prospěch vyzněla třetí dvojice a singl. Odvety trojic ale navzdory letošním výkonům ovládli opět hosté a stav 4:4 tak stále o vítězném celku nic nenapovídal. „Upřímně řečeno, tomu bych snad ani nevěřil. Aby se nám podařilo vyhrát všechny čtyři trojice, to se ještě za naše tříleté působení v extralize ani jednou nepovedlo. Dokázali jsme to v tu pravou chvíli,“ pochvaloval si vyškovský kapitán.

V předposledním střetnutí šli už potřetí do vedení domácí. Hosté přitom měli Žatec na lopatě, protože ve třetím setu vedli a přesto odešli nešťastni. Náladu nakonec vylepšilo poslední orelské duo, jenž stanovilo konečné skóre 5:5. Hosté vzhledem k vývoji celého dne výsledkový smír brali. „Byl to zápas plný zvratů, byli jsme psychicky nahoře a zase úplně dole. S remízou jsme spokojeni. Pochválit chci hlavně Radka Šišmu, který od posledního zápasu v A týmu udělal velký výkonnostní skok. Věřím tomu, že nebude dlouho trvat a zabuduje se k nám do mužstva nastálo. Dnes ukázal, že předpoklady na to rozhodně má,“ hodnotil Kaděra.

Vyškovští se už zítra pustí do posledního domácího zápasu základní části. V tradičních čtrnáct hodin hostí Janovice, které v případě výhry přeskočí a budou tak mít reálnou naději, že do vyřazovacích bojů nepůjdou z nejhorší pozice. „Jsme poslední, ale potřebujeme jít ještě před vyřazovací částí vzhůru, takže musíme vyhrát. Je to naše jediná možnost, jak nejít dál z posledního místa,“ poznamenal kapitán.