Vyškov, který pořád nemá stoprocentní jistotu záchrany, cestoval v sobotu do Břeclavi a s tabulkovým sousedem vedl až do poslední čtvrtiny. V ní ale přišel zbytečný výpadek a domácí uhájili po boji výhru 70:64.

O den později poražení vyrazili na půdu Znojma, jež má stále postupové ambice. A trápili ho, co jim síly stačily. Osmičlenná parta, v níž se objevil i trenér Petr Madžarov, nezvládla první čtvrtinu, ale pak usilovně náskok soupeře stahovala. Přesto se radoval favorit v poměru 54:44.

Černý víkend zažily klubové béčko i Slavkov v přeboru třetí třídy. Celkem ze čtyř duelů ani jednou nevyhráli a jejich prohry určitě snesou označení debakl. Vše podstatné o basketbalovém dění Vyškovska posledních dní se dočtete ve Vyškovském deníku Rovnosti v úterý. ⋌(macl)