Sparta byla v utkání vysokým favoritem a Vyškov pronásledují zranění klíčových hráčů. Navíc domácí nenechali nic náhodě a nastoupili v nejsilnější možné sestavě. Od prvních minut měli utkání ve své režii. „Může nás těšit, že nás Sparta nechtěla podcenit a postavila to nejlepší, co má, včetně všech reprezentantů. Pět dnů ale bylo málo na to, aby ta naše těla vstřebala těžké utkání na Pragovce. Navíc nastoupit nemohli Ondra Kovář a Kuba Schmied. Sparta teď má lepší mužstvo než my a byla nás byla dobře nachystaná,“ sportovně přiznal trenér Vyškovanů Pavel Pala.

RC Sparta Praha – Jimi RC Vyškov 52:10
Body Jimi: Fialka 5 (P), Martin Kovář 5 (2, 3).
Vyškov: Kodad, J. Kovář, Májovský, Moček,Vintr, Brtníček, Kopřiva, Mendham, Pittner, M. Kovář, Gibala, Mazal, Šenk, Fialka, Bares – Höger, D. Jaroš, Jordánek, Jánský. Trenér: Pavel Pala

Ten má v tomto týdnu docela těžký úkol. Zraněními sužovaný tým musí dát dohromady, protože už v sobotu jej čeká souboj o konečné třetí místo v Říčanech. A Pala potvrdil, že o extraligový bronz klub hodně stojí. „Teď se musíme soustředit na sobotní zápas o medaili v Říčanech. Jsme hrozně dobití, ale určitě se o vítězství popereme. Asi až před utkáním se uvidí, jestli alespoň Ondra Kovář a Kuba Schmied budou schopni nastoupit. Naše šance jsou určitě větší, než proti Spartě. Myslím si, že Říčany, Praga a my jsme přibližně stejná kategorie. Rozhodne momentální forma a stav mužstev,“ řekl Pala.

Sparta se ve finále utká s Tatrou Smíchov.