Budou to mít hodně těžké. Tedy ne, že by v rámci jedenáctého kola východní skupiny druhé futsalové ligy neměli pátí hosté proti druhému Likopu žádnou šanci. Vždyť už při své domácí premiéře drželi s dnešním protivníkem krok a prohráli „jen" 3:5. „Je to aspirant na postup, chce to od nás stoprocentní nasazení, pořádnou dávku štěstí a pak z toho může být dobrý výsledek," řekl hrající kouč Tomáš Galia.

Bohužel pro něj a jeho spoluhráče je tu jedno velké „ale". Velkou čáru přes bodový rozpočet udělaly Vyškovanům zdravotní potíže. Do sestavy zásadně promluvila marodka. „Někteří kluci už před Vánocemi dohrávali se zraněním, teď se k tomu přidali i další nemocní. Dlouho jsme neřešili takové velké problémy s tím, kdo vůbec nastoupí jako teď," podotkl prezident klubu Antonín Petlach.

Vrásky na čele mu dělá fakt, že mimo hru je prakticky celá jedna čtyřka. Oželet bude muset kapitána Milana Ševčíka a Davida Lukeštíka, otazník bude do poslední chvíle viset nad účastí dalšího tria Daniel Forró, Pavel Tichý a Martin Petlach.

V rámci omezených vyškovských možností tak bez nich zbývá jen torzo kádru. A tenhle fakt bude zřejmě rozhodující. „Postavení v tabulce a hlavně naše oslabení mluví vcelku jasně. Můžeme tam jenom překvapit. Kdybychom byli v optimálním složení, hlásil bych se aspoň k remíze, takhle to ale máme těžší. Tím ale nechci říct, že jsme předem prohráli a jedeme to tam jen odehrát. I tak jim to nechceme dát zadarmo," zdůraznil Petlach.

Každopádně za tři měsíce od prvního setkání mužstev se něco změnilo i na třinecké straně. Nejvíc asi mínění o vyškovském futsalu. „Když jsme tam na podzim jeli, brali jsme to jako povinnost a asi jednoduchý zápas. Nebylo to tak. Domácí nás překvapili. Jsou to asi pořád víc fotbalisté než futsalisté, ale je to hodně nebezpečný tým s velkým potenciálem. Sledujeme je. Když třeba někdo doma prohraje s Ostravou jen o gól a byl blízko k remíze, nemůže být špatný. Máme z nich rozhodně respekt," uvedl hrající lodivod Likopu Josef Cieslar.

II. liga – východ - 11. kolo: Likop Třinec – Amor Vyškov

Pátek 10. ledna, 20.00 hodin, hala Třinec/Smilovice