Vyškovské osmnáctileté hráčky byly dosud na děleném 2.-3. místě , takže potřebovaly uhrát dobrý výsledek a osamostatnit se na postupové druhé příčce. Do turnaje vkročily jistou výhrou 2:0 nad KP Brno, poté je čekal klíčový duel s tabulkovým sousedem Jehnicemi. Ten bohužel prohrály v tie-breaku 1:2. Podařil se jim ovšem husarský kousek. V dalším zápase zdolaly v těsném tie-breaku suverénní domácí Znojmo 2:1, a tím si zajistily kýžené druhé místo v tabulce. Krajskou soutěž hrálo šestnáct družstev, osmička nejlepších se nyní utká o druhou ligu.

Volejbal Vyškov
Výsledky:
KP 1 muži: Tesla Brno - Vyškov 0:3, 2:3
KP 1 ženy: Újezd u Brna - Vyškov 3:0, 3:0
KP 2 ženy: Kometa Brno – Vyškov 3:0, 3:0
U18 dívky, Olk: Lanškroun – Vyškov 3:0, 3:0
U16 chlapci, KP: Vyškov – Znojmo 2:0, Vyškov – VK Brno 1:2

„Jsem rád, že holky nesložily zbraně po porážce v důležitém zápase a dotáhly to v utkání se Znojmem. Teď nás čeká měsíc »volna« do finálového turnaje první osmičky, kdy budeme ladit formu a pilovat souhru. Soutěž máme rozehranou dobře, ale finálový turnaj je ošidný. Loni jsme dlouhodobou část U18 s přehledem vyhráli, ve finále ale stačila jedna porážka a vše bylo vniveč,“ připomněl trpkou zkušenost loňské generace kadetek předseda oddílu Tomáš Luska.

Postupový klíč do ligové »společnosti« je ovšem náročný. Dva nejlepší týmy krajské soutěže U18 postoupí do dubnové kvalifikace, ve které se střetnou s posledními čtyřmi celky ze 2. ligy (Teplice, Děčín, Uh. Hradiště, Ostrava).

Sezonu zakončily oba »áčkové« seniorské týmy Vyškova. Muži si poradili s poslední Teslou, i když v odvetě již těžko hledali motivaci. Skončili tak stejně jako loni s výtečnou bilancí výher 23 výher - 5 porážek (v jarní části 13-1!) na druhé pozici za Lokomotivou-Ingstav Brno. Ženy s torzem týmu sužovaného neschopenkami odjely z Újezdu bez zisku setu. Ve své premiérové sezoně v KP1 obsadily hezké páté místo z dvanácti účastníků. Jarní únava zatím padá na ženy B, které po výborných výkonech v zimě zvolna padají tabulkou krajské 2. třídy.