Úkol na hranici sportovního zázraku se basketbalistům vyškovské rezervy splnit nepodařilo. K tomu, aby postoupili do finálové skupiny oblastního přeboru třetí třídy, potřebovali porazit Mikulov o dvacet devět bodů. Vyhráli „jen“ o sedmnáct, 74:57.

Ke splnění limitu tedy chybělo pouhých dvanáct bodů. Jak ukázal průběh zápasu, nebylo nemožné je uhrát.

„Vyhráli jsme jednoznačně. Byli jsme lepší. Ale to mohlo být ještě lepší. Udělali jsme moc chyb a vůbec se nám nedařila střelba z větší vzdálenosti. Dnes jsme o těch devětadvacet bodů opravdu vyhrát mohli,“ posteskl si po zápase předseda vyškovského klubu a trenér béčka Jiří Fojt.

Mikulov si v rozhodujícím klání o druhé postupové místo, protože první příčku v tabulce měl již dlouho dopředu zajištěnu suverén soutěže Proton Zlín, dovolil přepych přijet bez svého nejlepšího hráče Nováka a nemuselo se mu to vyplatit. Vyškovští, na jejichž obsazenou střídačku by se tentokrát už asi další hráč nevešel, začali pěkně zostra. Už v páté minutě vedli o devět bodů a hlavně měli jasnou herní převahu. Náskok pak téměř pravidelně navyšovali až na rozdíl šestnácti bodů ve třetí minutě druhé čtvrtiny. Jenže kolem tohoto rozdílu už se skóre pohybovalo až do konce zápasu.

„O sedmnáct bodů? To je paráda,“ zvolal jeden z hráčů soupeřova týmu při pohledu na ukazatel skóre po závěrečné siréně. Znělo to jako jasné přiznání, že hosté do Vyškova přijeli jen náskok ubránit. To se jim také podařilo, protože byl opravdu moc veliký.

„Nic se neděje. Zítra skončíme sezonu. A možná, že náš postup by asi ani nic neřešil, protože áčko se zřejmě ve druhé třídě zachrání. Rozhodne se podle sestupů z ligy a pro nás to vypadá nadějně,“ konstatoval na závěr Fojt.

Posledním zápasem celé sezony pak bylo nejen pro Vyškovské, ale i druhého okresního zástupce v oblastní třetí třídě Slavkov u Brna, vzájemné derby, rovněž v hale Za Parkem. „To už jsme si chtěli opravdu jen užít jako tečku za, myslím, celkem zdařilou sezonou,“ uzavřel Jiří Fojt.