„Svazová sportovně-technická komise nám neschválila pro třetí ligu hrací místnost na základní škole Tyršova. Takže jsme byli nuceni hledat nějaký azyl a našli jsme jej v Rousínově v bývalém středním odborném učilišti nábytkářském, shodou okolností rovněž v Tyršově ulici,“ vysvětluje předseda oddílu stolního tenisu TTS Sokol Slavkov František Meitner.

Toto administrativní opatření slavkovským stolním tenistům trochu zkomplikovalo přípravu na novou sezonu, která začíná o tomto víkendu. Záběr oddílu je totiž opravdu široký. V letošních soutěžích budou hrát muži třetí ligu, krajskou soutěž mužů první i druhé třídy, ženy divizi a krajský přebor a žákovskou ligu. Všechna tato družstva budou mistrovská utkání hrát v tělocvičně učiliště, kde mají k dispozici devět stolů.

„Z důvodu hledání nových prostor jsme se letos nepřihlásili do Českého poháru ligových družstev a více se zúčastňovali turnajů jednotlivců a hráli přátelská utkání. U stolního tenistu je nejdůležitější vyhranost. Myslím, že i v těchto podmínkách jsme na soutěž připraveni dobře,“ říká člen výboru oddílu a sám aktivní hráč B mužstva Ivan Hejdůšek.

Slavkovští muži patří k předním celkům třetí ligy. Loni po základní části obsadili třetí místo a v play off hráli o postup do druhé ligy s TTC Znojmo. Bohužel neúspěšně.

„Trochu jsme si to vynahradili v Českém poháru, v němž jsme postupně porazili třetiligové celky Moravské Slavie Brno, Vracova, OP Prostějov a extraligový Mittal Ostrava. Škoda, že nám pak unikl postup do závěrečného čtyřčlenného republikového finále. Vyřadil nás extraligový TTC El Niňo Praha, ve kterém hraje několik českých reprezentantů,“ vrací se k minulé sezoně předseda klubu Meitner.

Na těchto vynikajících výsledcích se podíleli především hráči Oliver Škopec, Ondřej Ságl, Zbyněk Flíbort, Miroslav Studýnka a Zdeněk Daněk mladší. Předseda klubu si ale pochvaluje i výpomoc ze záložního družstva zejména Martina Pindeše, Ivana Hejdůška a Radka Sedláčka.

Na loňskou dobrou sezonu chce oddíl navázat v letošní, i když cíle jsou skromnější. „Kádr se nepodařilo udržet, ekonomická krize zasáhla i náš oddíl. Konkrétně tím, že postupně odešli Škopec, Flíbort a Studýnka. Zůstala jediná opora Ondra Ságl,“ říká člen výboru Ján Frimmér.

Lepší stranou této mince je, že za těchto okolností dostali šanci hráči z vyškovského okresu. Z Hlubočan přišel Václav Navrátil, z Velešovic Karel Rulíšek, již zmínění slavkovský odchovanec Ivan Hejdůšek a nadějný Martin Pindeš.

„Proto hlavním cílem pro letošní rok je především udržet se ve třetí lize. Stále ještě jednáme s několika hráči, abychom případně v průběhu sezony posílili náš kádr. První posilou je Jaromír Svoboda z Oltercu Brno,“ dodává Meitner s upozorněním, že stěhováním do Rousínova se v žádném případě neomezí péče oddílu o mládež.

O první body budou třetiligoví muži hrát zítra odpoledne v Blansku proti družstvu ČKD.