Někteří pozvaní hráči sice dali přednost podívané na zmíněném ostravském mistrovství Evropy, ale i tak se v Drnovicích sešla na startovní „čáře“ slušná účast dvaatřiceti hráčů z okresů Brno-venkov, Prostějov, Vyškov, Břeclav, Kroměříž a Blansko. Za největšího favorita turnaje byl považován komořanský Zdeněk Daněk mladší. Mohl v této konkurenci nastoupit, protože v loňské sezoně závodně nehrál a letos není zapsán v základu divize. Své příznivce nezklamal. Už v prvním kole pavouka měl sice namále, když prohrával s Tomášem Vojtěchem z Mokré již 0:2, ale situaci zvládl. Druhý skončil Jaroslav Špavor, což je hráč, který v minulosti hrával i první ligu na Slovensku a teď již několikátým rokem hájí „barvy“ Telnice. Ve finále vyhrál Daněk 3:1. Na třetím místě se umístil Jan Beneš ml. z Ondratic, který po dlouhých bojích ve skupině a v pavouku nakonec porazil nejtěsnějším rozdílem Lukáše Mrkvice z Telnice.

V turnaji „útěchy“, kam postoupili hráči, kteří nepostoupili do play-off, skončil na čtvrtém místě Jaroslav Matula z Kroměříže, na třetím Ladislav Zubal z Drnovic, na druhém Michal Janík z Němčic a první místo vybojoval domácí Viktor Kalousek. Čtyřhru suverénně vyhrál komořanský pár Daněk ml., Pacola, kteří ve finále porazili němčickou dvojici Janík, Vlach starší.

Turnaj byl pro všechny hráče dobrou přípravou na blížící se začátek mistrovské sezony. „Donesly se mně vesměs kladné ohlasy s tím, že si všichni turnaj užili. Určitě bylo i pár nedostatků, které se pro příští ročník pokusíme vychytat. Chceme, aby se turnaj zařadil do každoročního harmonogramu turnajů, kam již patří Bučovice, Moravské Prusy nebo Hoštice,“ řekl hlavní pořadatel Antonín Srna.

Do nové sezony jdou drnovičtí stolně–tenisoví sokolové nejen s novým turnajem, ale i se smělými plány. „Cíl pro A tým je jasný, a to postup do krajské soutěže. Pro sestavu Zdeněk Pytela starší, Radek Sedláček, Zdeněk Daněk starší, Karel Legner a Stanislav Vrtala myslím není nereálný. Hráči poctivě trénují a i na našem turnaji potvrdili, že jsou velmi dobře připraveni,“ dodal Srna.