Tým, který v minulých ročnících spíše koketoval s postupem do I. A třídy, zachraňuje I. B třídu, a co je ještě horší, svůj osud už nemá ve vlastních rukou. I když v posledním kole doma porazí Kněždub, bude muset čekat, jak dopadnou ostatní soutěže. Až po divizi.

Pokud z ní spadnou do jihomoravského přeboru dva týmy, což je nyní velmi pravděpodobné (Bohunice a Bystrc), opustí I. B třídu osm týmů. Tedy z každé ze tří skupin poslední dva a další dva ze dvanáctých míst s nejmenším bodovým ziskem. A v tuto chvíli je na tom lépe než Křenovice Měnín ve skupině B.

Případný pád Křenovic by samozřejmě ovlivnil i sestupy v okrese a v tom případě by nejvyšší soutěž Vyškovska opustily tři poslední týmy.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Bzenec – Rousínov 3:1

Poločas: 2:0. Branky: 34. a 80. Zůbek, 8. Kasala – 47. Růžička. Bez ŽK. Rozhodčí: Tunka – Urbánek, Štipský. Diváků: 140.

Bzenec: Maňák – Nedvídek, Radmil, Hrotek, Lejsal – Březina (88. Zlámal), Zůbek, Šmahaj, Vybíral – Andrýsek (75. Bukvald), Kasala. Trenér: Libor Škodík.

Rousínov: Řepka – Mrnuštík, Lacek, Svoboda, Pupp – Lička, Beneš, Žoček, Kupčík (53. Hartl), Honek (75. Divácký) – Růžička. Trenér: Milan Boušek.

Domácí potřebovali vyhrát, aby se zachránili, hosté mohli navázat pátý korálek na svoji vítěznou šňůru. Domácí šli za za tím svým mnohem vitálněji. Už po poločasu si vytvořili rozhodující náskok. Náznak obratu přinesl úvod druhé půle. Ve 47. minutě po Hokově přihrávce doklepl Růžička na 2:1. O deset minut později mohl vyrovnat Lička, ale v čisté šanci střílel nepřesně. Rozhodnutí přinesla osmdesátá minuta, v níž domácí Zůbek prošel celou obranou Rousínova a střelou k tyči pečetí vítězství. „Domácí fandové tvrdili, že Bzenec sehrál jedno z nejlepších utkání v celé sezoně. I já se divím, že s tímto mužstvem měl starosti se záchranou. S námi vyhrál zcela zaslouženě, protože do hry dal víc snahy. Náš výkon byl nevýrazný. Vliv na to měla shoda různých nepříznivých okolností. Hráli jsme v jiné sestavě, možná tam byla i trocha sebeuspokojení z předchozích dobrých výsledků a domácí se také lépe vyrovnali s tím úmorným vedrem," konstatoval rousínovský trenér Milan Boušek.

I. A TŘÍDA

Dubňany – Šaratice 2:1

Poločas: 1:1, branky: Sviták, Šalša – Smetana.

Lednice – Slavkov 4:0

Poločas: 2:0, branky: Dvořáček, Fóbl, Holešínský, Svoboda.

Bučovice – Dražovice 1:2

Poločas: 1:1, branky: Bil – Svoboda, Škarabela. ČK: Pelc, Pala (Dražovice).

I. B TŘÍDA

Blansko B - Bohdalice 3:2

Poločas: 2:2, branky: Hansl 2, Zavoral – Kolečkář, Prachař.

Bohdalice: Štěpán – Ondráček, Prachař, Pospíšil, Drbal J. – Sádlík, I. Drbal, Tilšer (55. Vaculčík), Hladký, Kummer (72. Langhammer) – Kolečkář.

Domácí hráli o poslední šanci na záchranu a hosté zase o možnost dotáhnout se na druhé místo a protáhnout sérii čtrnácti utkání bez prohry.

Po utkání byly nespokojené oba tábory. Body zůstaly doma, ale ani blanenské rezervě k záchraně nepomohly. „Domácí nám darovali dvě branky po standardních situacích, které proměnil hlavičkující Kolečkář a po dalších deseti minutách Prachař. Pak jsme přestali na hřišti existovat. Do poločasu stihli aktivně hrající domácí vyrovnat a popravdě zaslouženě. Ve druhé půli to pár minut vypadalo, že se zase zvedneme, ale bohužel bezkrevný výkon pokračoval. Zbytečná třetí branka jen korunovala dění na hřišti. Zejména ve druhém poločase byla rezerva Blanska o třídu lepší," sdělil trenér Bohdalic Petr Kalousek.

Letonice – Švábenice 4:0

Poločas: 3:0, branky: Kohoutek, Kučera, Pospíchal, Spáčil.

Rousínov B – Tišnov 4:2

Poločas: 3:1, branky: Hartl, Pupp, Lička, Žoček – Zdražil, Zeman.

Křenovice – Krumvíř 5:5

Poločas: 3:2. Branky: Procházka 2, Dvořák, V. Ledvina, Rotrekl.

Dohrávka 22. kola mohla výrazně zvednout křenovické záchranářské akcie, dokonce to vypadalo tak, že by si domácí mohli vyspravit skóre. I to může hrát v konečném účtování roli.

Zhruba dvacet minut před koncem vedli 4:2 a ze hry se po faulu na domácího útočníka nabíhajícího do čisté gólové šance odporoučel stoper hostů Semotán. Jenže slovácká nátura je zatvrzelá, hosté i v deseti lidech otočili na 4:5 a remízu domácím zachraňoval v poslední minutě Jan Rotrekl. „Je to špatné, pořád jen remizujeme a nejsme schopni vyhrát. Hlavně tyto remízami poztrácené body nám teď chybějí. Už jsme mohli mít klid," ulevil si střelec vyrovnávacího gólu a kapitán křenovického týmu.

Blatnice – Křenovice 3:3

Poločas: 2:2, branky: Procházka, Rozkopal, Lukáš Ledvina.

Sestava: Žák – Klimek, Doležal, Pauřík, Drápal – Paleček (80. Spáčil), Rotrekl, V. Ledvina, Dvořák – Rozkopal (46. L. Ledvina), Procházka.

Žarošice – Otnice 3:0

Poločas: 1:0, branky: Chromý, Konečný, Zmrzlík.