Terciánka vyškovského gymnázia vyhrála víceboj s náskokem jednoho bodu a mistryní republiky se stala podruhé za sebou. Kromě absolutního titulu získala stejně cenný kov za cvičení se švihadlem, stříbro za cvičení se stuhou a bronz za vystoupení s míčem. Celkem tedy přivezla do Vyškova čtyři medaile.

Získat druhý titul bylo těžší

„Je to můj druhý individuální titul mistryně republiky a získat jej bylo určitě o hodně těžší než loni. To bylo o kategorii níž, tedy v mladších kadetkách. Ve starších je konkurence daleko širší a kvalitnější,“ řekla spokojená šampiónka.

Soutěží prošla naprosto suverénně a dokonce zvládla i cvičení se stuhou, které zrovna nemá v oblibě.

„Loni jsme se stuhou necvičily, to byla pro mě také trochu komplikace, protože stuhu moc nemusím. Ale zvládla jsem to. V zisk titulu jsem začala věřit po postupu do finále z prvního místa. Náskok sice nebyl veliký, ale věřila jsem si, dopadlo to dobře,“ dodala mladá moderní gymnastka.

Cenné kovy v Písku „vyrýžovala“ i kadetka mladší Veronika Nohelová, která byla třetí ve víceboji a získala tři bronzové medaile za jednotlivé sestavy s míčem, švihadlem i obručí. Simona Bohuslavová byla celkově desátá a Eva Schmiedová jedenáctá, když obě postoupily do šestnáctičlenného finále této kategorie.

Kvalitní příprava

Do finále starších ještě postoupila Eliška Trněná a umístila se na 13. místě. Dvě místa od postupu do finále dělily Annu Taušovou, byla tedy celkově osmnáctá.

V kategorií dorostenek měl SK Trasko dvojí zastoupení a obě závodnice došly do finále. Petra Štaudrová obsadila celkové čtvrté místo a zároveň získala dvě bronzové medaile za sestavy s míčem a s obručí, Andrea Kapounková se umístila na 10. místě.

„S vystoupením našich závodnic na mistrovství republiky jsme velmi spokojeni, protože máme zlato a bronz z vícebojů. Z osmi závodnic sedm postoupilo do finálových části. A z toho pět se umístilo v první desítce,“ shrnula vyškovské úspěchy členka oddílu a rozhodčí Jitka Kapounková. Pod úspěchy závodnic jsou samozřejmě i podpisy trenérek Kateřiny Kapounkové, Kláry Uhlířové, Ivety Štaudrové, Veroniky Smolinské, a také baletních mistryň Hany Bubníkové a Ivy Musilové.

Navázat na úspěchy kadetek se už tuto sobotu pokusí nejmladší gymnastky oddílu. Mladší a starší naděje mají svůj šampionát v Brně.